25 Şubat Pazar güncel altın fiyatları: Bugün çeyrek altın kaç lira? Gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları geçen aya göre yükselişini sürdürüyor. Altının gramındaki artış yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.. Peki bugün çeyrek altın kaç lira? Gram altın ne kadar oldu? Gram altın 161,91 liradan alınırken, 161,95 liradan satılıyor. 25 Şubat 2018 Pazar günü güncel altın fiyatları haberimizde. İşte altın almayı planlayanların ve altın yatırımcısının merakla araştırdığı fiyatlar...

25 Şubat Pazar güncel altın fiyatları: Bugün çeyrek altın kaç lira? Gram altın ne kadar oldu?

Çeyrek altın kaç lira? ve Gram altın ne kadar oldu? soruları bugünlerde çok daha sık sorulmaya başladı. Çünkü Kasım ayından beri yükseliş gözlemleniyor. 27 Ocak’ta altın fiyatlarında geçtiğimiz günlere oranla hızlı yükselişi durdu. Gram altın ne kadar? Altın almak için uzmanlar ne diyor? 27.1.2018 güncel altın fiyatları Altın 162-163 lira olarak yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı. İstanbul’un kalbinin attığı Kapalıçarşı’da ise çeyrek altın kaç lira?

GRAM ALTIN NE KADAR?

161,91 liradan alınırken, 161,95 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise 259,09 liradan alınırken 265,57 liradan satılıyor. Yarım altın da 521,45’den alınırken 534,48 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1.073,98   liradan alınıp 1.090,21 liradan alıcı buluyor.

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?

Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır. Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.
altın fiyatları

Buralarda altın bulmak daha zorlu bir iştir. Örneğin: 10 gramlık bir altın bulmak bazen tonlarca ağırlığındaki kayaları parçalamak gerekliliğini ortaya çıkartır. Geçmişten günümüze sürekli gelişerek süregelen altın kullanım alanları para olarak altın kullanımı, mücevher olarak altın kullanımı, yiyecek ve içecek olarak altın kullanımı, yatırım aracı olarak altın kullanımı, ilaç olarak altın kullanımı ve endüstriyel alanda altın kullanımı olmaktadır. M.Ö 550 yılında ilk defa Mısırlılar tarafından para olarak kullanılan altın şimdilerde ise sadece yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Ayarı ve türü bakımından özellikle ülkemizin değerli takılarından olmayı başarmış ve Türk düğünlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...