Reklamsız Sözcü

ABD yönetimi TÜPRAŞ’ı muaf tutmayı planlıyor

Amerikan yönetiminin İran'a petrol ambargosu uygulaması kapsamında TÜPRAŞ'a muafiyet tanıması bekleniyor. Enerji Bakanı Fatih Dönmez sabah yaptığı açıklamada aldığı duyumlara göre Türkiye'nin İran'a petrol ambargosundan muaf olacağını söylemişti.

14:01 -
ABD yönetimi TÜPRAŞ’ı muaf tutmayı planlıyor

İran, ABD’nin sekiz ülkeye İran petrol yaptırımlarından muafiyet tanıyacağı yolundaki haberin, İran’ın ham petrolüne ihtiyaç olduğunu ve bu ürünün piyasadan çekilemeyeceğini gösterdiğini söyledi.

2kasimpetrolgraf

İran devlet televizyonunun haberine göre Petrol Bakan Yardımcısı Ali Kardor, “Bu sekiz ülkeye verilen muafiyetler İran petrolüne ihtiyaç olduğunu ve piyasadan çekilemeyeceğini gösteriyor” dedi.

Bloomberg haber ajansı, ABD hükümetinin yakın müttefikleri Güney Kore ve Japonya ile Hindistan’ın da dahil olduğu sekiz ülkeye, gelecek hafta yeniden yürürlüğe girecek olan yaptırımlardan muafiyet tanıyacağını duyurmuştu.

REUTERS-SOZCU.COM.TR

İLGİLİ HABERTÜPRAŞ İran ambargosu için ABD'liler ile masadaTÜPRAŞ İran ambargosu için ABD'liler ile masadaİLGİLİ HABEREnerji Bakanı'ndan son dakika 'istisna' açıklamasıEnerji Bakanı'ndan son dakika 'istisna' açıklaması

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:51 02.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more