Sözcü Plus Giriş

ABD’li Senato adayı kampanyada sanal para bağışı kabul ediyor

ABD'li Cumhuriyetçi Senato Adayı Austin Petersen, federal seçim kampanyasında kripto para birimleri bazlı bağışları kabul ettiğini açıkladı.

null
Güncellenme: 17:23, 12/02/2018
ABD’li Senato adayı kampanyada sanal para bağışı kabul ediyor

ABD’li Cumhuriyetçi Senato Adayı Petersen, seçim kampanyası sırasında 0,284 BTC´ye karşılık gelen 4,500 dolar başta olmak üzere, toplam 24 farklı kripto para birimini kampanyasına katkı olarak kabul ettiğini duyurdu. ABD´nin Missouri eyaletinden aday olan Petersen, genç vatandaşlar arasındaki ünüyle tanınırken, Petersen´ın Bitcoin´e olan ilgisi daha önceden biliniyordu. 2017 yılının Aralık ayında verdiği bir röportajda Petersen kripto para birimleriyle ilgili, “Merkezsizleşmeyi temsil etmesi sebebiyle kripto para birimleri kullanımını destekliyorum” dedi.

İlginizi ÇekebilirBitcoin nedir? Bitcoin almak riskli mi?Bitcoin nedir? Bitcoin almak riskli mi?

Kampanyaya yapılan 0,284 BTC´lik katıyla ilgili Petersen´ın kampanya menajeri Jeff Carson, “Kripto para birimleri çeşitli kampanyaları finanse etmek için gelecekte oldukça fazla kullanılacak. Austin’in kendisi de kripto para birimleri piyasasındaki rekabetin büyük bir takipçisi. Bitcoin gibi kripto para birimlerindeki son yükselişten sonra bu katkıyı kabul etmemek söz konusu bile değildi” dedi.

DHA

İlginizi ÇekebilirEn tuhaf 8 kripto paraEn tuhaf 8 kripto para

 

Yayınlanma Tarihi:17:22,