Sözcü Plus Giriş

Akbank’a Türkiye’nin en iyi yatırımcı ilişkileri ödülü

Akbank, Avrupa genelinde bu yıl 45’incisi düzenlenen Extel Weconvene Anketi “Türkiye’nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Ödülleri” kapsamında üç ödül birden kazandı.

Güncellenme: 16:16, 08/06/2018
Akbank’a Türkiye’nin en iyi yatırımcı ilişkileri ödülü

Yenilikçi ürün ve hizmet portföyüyle tüm müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik özelleştirilmiş çözümler geliştiren Akbank, yatırımcı ilişkileri alanında 45 yıldır yaptığı uluslararası anket çalışmaları ile tanınan Extel Surveys'in “Avrupa Yatırımcı İlişkileri Anketi”nde dikkat çekici bir başarıya imza attı.

Avrupa genelinde, 2600 portföy yönetim şirketi, 240 aracı kurum ve Avrupa'nın dünya çapında en büyük 1100 halka açık şirketinin oy kullandığı Extel Avrupa 2018 anketi sonucunda, “Türkiye'nin En İyi Yatırımcı İlişkileri Ödülleri” kapsamında verilen dört ödülden üçünü Akbank aldı. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil “Türkiye'de En İyi Yatırımcı İlişkileri Yapan CEO”, Akbank ise “Türkiye'de Yatırımcı İlişkileri'nde En İyi Şirket” seçildi. “Türkiye'de En İyi Yatırımcı İlişkileri Profesyoneli Ödülü”nü de, Akbank Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı Ebru Güvenir aldı.

Türkiye'nin bankası Akbank için müşterilerinden yatırımcılarına tüm paydaşlarının güven ve memnuniyeti her zaman birinci öncelik olmuştur. Akbank, Türkiye'nin uluslararası platformlarda en iyi şekilde tanıtılması, ülkemizin ekonomik potansiyelinin yatırımcılara doğru şekilde anlatılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yatırımcı ilişkileri alanındaki faaliyetleriyle Türkiye'nin uluslararası yatırımcılar nezdinde profilini yükselterek ekonomiye katkı sağlayan Akbank'ın bu alandaki başarılı çalışmaları, yatırımcı dünyasının önde gelen kuruluşlarınca da takdir görmeye devam ediyor.