Albayrak: Her kesimden katkılarla yol haritamız ortaya çıkacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün Dolmabahçe'de yapılan toplantı hakkında, "Akademisyenler ve ekonomistlerle ekonomi alanında hayata geçirilmesi gereken politikalara ilişkin verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdik" dedi.

Albayrak: Her kesimden katkılarla yol haritamız ortaya çıkacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün bazı ekonomist, bankacı ve köşe yazarlarıyla biraraya geldi, Albayrak toplantıya katılanların güncel gelişmelerle ilgili görüş ve önerilerini dinledi.

Albayrak Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bugün akademisyenlerimiz ve ekonomistlerimiz ile ekonomi alanında hayata geçirmemiz gereken politikalara ilişkin verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Bu gibi toplantıları düzenli hale getirerek her kesimden alacağımız katkılar ile yol haritamızı ortaya çıkaracağız” dedi.

İlgili toplantı bugün saat 1300’de İstanbul Dolmabahçe’de gerçekleşti.

Toplantıda yer alan bir katılımcı, “Albayrak toplantıya G20 değerlendirmeleriyle genel bir giriş yaptı. Yazar, ekonomist ve bankacı… 14-15 kişi katıldı. Albayrak daha çok bizim görüşlerimizi dinledi” dedi ve ekledi:

“Ekonomiye ilişkin yaptığı kısa değerlendirmede Albayrak, bakanlık sayısının azaltılması sonrası kurumlar arası koordinasyon artırılmasını sağlayacağını, ekonomide tek sesliliğin önemini, ve Orta Vadeli Programın hazırlıklarından ve belki isminin değişebileceğinden bahsetti” dedi.

Bankacı toplantıda Albayrak’ın para politikası hakkında bir yorum yapmadığını da belirtti.

REUTERS

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...