Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatları 5 Aralık: Gram ve çeyrek altın fiyatları tırmanışa geçti!

Altın fiyatlarında bir süredir görülen yatay seyir birkaç gündür yönünü yükselişe çevirmişti. Dün öğlen saatlerinden itibaren yükselişi hızlanan altın önceki güne oranla %3'e yakın bir yükseliş yaşadı. İşte 5 Aralık tarihli gram ve çeyrek altın fiyatları...

07:18 -
Altın fiyatları 5 Aralık: Gram ve çeyrek altın fiyatları tırmanışa geçti!

Altına yatırım yapan ve yatırım yapmayı planlayanları gözü altın fiyatlarında. Ufak yatırımcının en çok tercih ettiği türlerden olan çeyrek ve gram altının fiyatları merakla araştırılıyor. Altın fiyatlarında son günlerdeki yükseliş dikkat çekiyor. Güncel altın fiyatlarının alış ve satış rakamlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK

5 Aralık tarihinde gram altın 213,82 TL’den alınıyor ve 213,88 TL’den satılıyor.

En çok tercih edilenlerden olan çeyrek altının alış fiyatı ise 343,54 TL. Çeyrek altının satış fiyatı 351,56 TL olarak görülüyor.

Yarım altında 684,93 TL alış fiyatı, 703,12 TL satış fiyatı olarak belirlendi.

Altın fiyatlarında hızlı yükseliş! Çeyrek ve gram altın ne kadar oldu?

EKONOMİDE NELER YAŞANDI?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 2019 yılında gelişmekte olan ekonomilerdeki bankaların üzerinde ılımlı baskının görülmesinin beklendiğini duyurdu.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, “Gelişmekteki olan ekonomilerin bankalarında 2019 yılında risk dengesinin negatif olmaya devam etmesi olası. ABD’deki yüksek faizin, dolardaki değerlenmenin, sıkılaşan küresel finansal koşulların ve ticaretteki korumacılığın, gelişen piyasalara sermaye akışını engellemesi mümkün. Bu da bazı ülkelerin büyüme görünümlerini düşürebilir.” ifadelerine yer verildi.

Kredi derecelendirme kuruluşunun açıklamasında, halen devam eden güçlü küresel ekonomik büyümenin, 2016 yılından bu yana emtia fiyatlarındaki iyileşmenin ve bankaların sağlam mali ölçütlerinin oluşabilecek baskıları dengeleyebileceği vurgulandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more