Altın fiyatları 30 Mayıs: Çarşamba günü çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu?

Altın tepetaklak oldu! Çeyrek alış fiyatı 300 Lira'nın altına indi! Yatırımcılar güncel altın fiyatlarını anlık olarak araştırıyor. Güne düşüle başlayan altın fiyatlarını haberimizden öğrenebilirsiniz. Merkez Bankası müdahalesi sonrası düşüş trendine geçen altın 30 Mayıs Çarşamba günü de düşmeye devam ediyor. Altının gramı 187,50'den alınırken 187,55 lira civarından satılıyor.Altın fiyatlarında düşüş bugün de sürüyor. Bugün çeyrek altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları 30 Mayıs: Çarşamba günü çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları bugün de düşmeyi sürdürdü! 30 Mayıs Çarşamba 2018 günü yani bugün çeyrek altın gram altın kaç lira? Cumhuriyet ve küçük altın ne kadar oldu? soruları bugünlerde çok daha sık sorulmaya başladı. Çünkü Kasım ayından beri yükseliş gözlemleniyor. 30.5.2018 altın fiyatlarında geçtiğimiz günlere oranla hızlı yükselişi durdu ve birkaç gün ki düşüşünü sürdürdü. Altın 189-190 lira olarak yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı. İstanbul'un kalbinin attığı Kapalıçarşı'da ise çeyrek altın kaç lira?

GRAM ALTIN NE KADAR?

187,50 liradan alınırken, 187,55 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise 299,44 liradan alınırken 306,28 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın da 597,16'den alınırken 612,71 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1240,00 liradan alınıp 1252,00 liradan alıcı buluyor.

Altın fiyatları: Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 13 Nisan Cuma Cumhuriyet ve küçük altın kaç lira?

ALTIN DÜŞÜŞE DEVAM EDER Mİ?

AA Finans Analisti İslam Memiş, İtalya'da siyasi krizin derinleşmesinin İtalya devlet tahvili fiyatları ve avro/dolar paritesinde sert düşüşlere neden olduğunu belirterek, “Dün avro/dolar paritesi 1,1510 bandına, altının ons fiyatı 1.293 dolar seviyesine kadar geriledi. İtalya’da krizin derinleşmesi her ne kadar altının ons fiyatı için olumlu olsa da dolar endeksinin

95 seviyesine yükselmesi altını baskılamaya devam ediyor. Bu sebeple altının ons fiyatındaki yükselişler 1.306,5 dolar seviyesiyle sınırlı kaldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Küresel piyasalarda artan dolar talebinin altının gram fiyatında düşüşlerin sınırlı kalmasına neden olabileceğini ifade eden Memiş, teknik açıdan gram altında 188 liranın destek, 195 liranın ise diren konumunda olduğunu söyledi.

Memiş, bugün Almanya’da Tüketici Fiyat Endeksi ve ABD'de büyüme başta olmak üzere açıklanacak veriler ile siyasi gelişmelerin takip edileceğini kaydetti.

ÇEYREK ALTIN NEDİR?

Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...