Altın fiyatları bugün de hız kesmiyor! Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Mayıs ayında rekorlara doymayan altın fiyatlarındaki son durum altın yatırımcısı tarafından merakla araştırılıyor. Özellikle küçük yatırımcının an be an takip ettiği gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? 27 Mayıs tarihli verilere göre gram altın gram altın 196,90 liradan alınırken 197,04 liradan satılıyor. İşte güncel altın fiyatları...

Altın fiyatları bugün de hız kesmiyor! Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Güncel altın fiyatlarını öğrenmek isteyen yatırımcılar internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Yatırımcıların gözdesi altın fiyatlarında son durum nasıl şekillendi, çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Güncel ve anlık olarak altın fiyatları takip etmek isteyenler altın fiyatlarında son durumu haberimizden öğrenebilir. İşte 27 Mayıs  altın fiyatlarına dair detaylar…

GRAM VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Gram altın fiyatları bugün 196 lira bandında ilerliyor. 27 Mayıs Pazar günü gram altın 196,90 liradan alınırken 197,04 liradan satılıyor. Çeyrek altın 316,12 lira alınırken 323,53 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTININDA SON DURUM

Cumhuriyet altını ise 1.305,00 liradan alınıp 1.320,00 liradan satılıyor. Tam ziynet de 1040,50 liradan alınırken 1073,80 liradan satılıyor.

SON ALTIN FİYATLARI İÇİN UZMAN GÖRÜŞÜ

AA Finans Analisti İslam Memiş, altının gram fiyatında sert dalgalanmaların devam ettiğini belirterek, yurt içi piyasalarda dolar kurunda
devam eden oynaklığın altının gram fiyatını da etkilediğini ifade etti.  Döviz kurları ve paralelinde altın fiyatlarındaki dalgalanmaların 24 Haziran seçimlerine kadar devam edebileceğini kaydeden Memiş, bugün gram altının 193-200 lira bandında işlem görebileceğini söyledi.  Memiş, altının ons fiyatının da 1.301-1.313 dolar aralığında dengelenebileceğini belirterek, bugün yurt içinde ve yurt dışında yoğun veri akışı ile ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının takip edileceğini dile getirdi.

Dolar/TL ne kadar oldu? Dalgalanan dolar bugün kaç lira seviyesinde? İlginizi Çekebilir Dolar/TL ne kadar oldu? Dalgalanan dolar bugün kaç lira seviyesinde?

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir. Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...