Altın bugün rekora doymadı!

Altın fiyatları rekora doymadı! Altın fiyatları gün içinde adeta uçuşa geçti ve gram fiyatı 203 liranın üzerine çıktı. Yatırımcısını heyecanlandıran altın fiyatları alım yapmak isteyenleri ise ikilemde bıraktı. Bugün Kapalıçarşı'da serbest piyasada gram altın 203,11 liradan alınırken, 203,15 liradan satılıyor. İşte 23 Mayıs 2018 güncel altın fiyatları...

Altın bugün rekora doymadı!

Altın yüksekten uçuşunu sürdürüyor ve rekor üzerine rekor kırıyor. Bugün çeyrek altın kaç lira? ve Gram altın ne kadar oldu? soruları günün en çok sorulan soruları oldu. Çünkü son günlerde rekor üstüne rekor kırıyor. 23 Mayıs Çarşamba 2018 günü altın fiyatları geçtiğimiz günlere oranla hızlı yükselişini sürdürdü. Altın kaç lira? oldu sorusu da günün sorusu oldu. Altının gramı 200-201 lira olarak yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı. İstanbul'un kalbinin attığı Kapalıçarşı'da ise çeyrek altın kaç lira? İşte piyasalarda altın…

GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Altının gramı 203,11 liradan alınırken 203,15 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise 323,88 liradan alınırken 331,80 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın da 645,73'den alınırken 663,60 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1338,00 liradan alınıp 1358,00 liradan alıcı buluyor.

Altın fiyatları: Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? 17 Mayıs 2018

ÇEYREK ALTIN NEDİR?

Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?

Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır. Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAM?

Türkiye'de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...