Amerika bu ödülü konuşuyor

Snapchat başarılı bulduğu yöneticilerine ödediği ikramiyeleri açıklayan raporunu yayımladı. Rapora göre şirketin hisse stratejisi sorumlusu Imran Khan'a, Ocak ayında 100 milyon dolarlık hisse senedi hediye edildi.

Amerika bu ödülü konuşuyor

Snapchat perşembe günü, geçtiğimiz yıl yöneticilere ödenen ikramiyeleri ayrıntılı olarak açıklayan yıllık raporunu yayımladı.

Businnes Insider’da yer alan habere göre raporda, şirketin hisse stratejisi sorumlusu Imran Khan’a, halka arz edilmesinden günler önce, Ocak ayında 100 milyon dolarlık hisse senedi hediye edildiği bildirildi.

Raporda 100 milyon dolarlık bu ödülün Imran Khan’a verilen bir defalık performans ödülü olduğu belirtildi. Khan bu ödülün yanında 441 bin 923 dolar da maaş aldı.

Şirket ayrıca 2015 yılında halka açılmadan önce 145 milyon dolarlık hisse dağıtmıştı.

Ancak Imran Khan geçen sene en büyük ödülü alan Snap yöneticisi değildi. En dikkate değer olanı Spiegel’e verildi. Halka arz sürecinde, mobil uygulama üreticisi Spiegel’e 637 milyon dolar değerinde 34 milyon hisse verildi.

Şirket aynı zamanda Snap’ın genel avukatı Chris Handman’a Mayıs ayında bir defaya mahsus 2,2 milyon hisse dağıttı. Bu paylar verildiğinde 53,8 milyon dolar değerindeydi. Ancak Handman Ağustos ayında şirketi terk etti ve şimdi dış danışman olarak görev yapıyor. Snap sözleşmeyi iptal ederse, ödülünün büyük kısmını kaybedebilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...