Sözcü Plus Giriş

Anadolu Grubu çalışanları Bi-Fikir ile 575 milyon TL değer yarattı

Anadolu Grubu’nun inovasyon programı Bi-Fikir kapsamında 2018’in en iyi projeleri seçildi. Anadolu Grubu çalışanları tarafından hayata geçirilen projelerle son 4 yılda toplam 575 milyon TL’lik değer yaratılan Bi-Fikir kapsamında, devam eden projelerle birlikte bu rakamın 750 milyon TL’ye ulaşması öngörülüyor.

15:59 -
Anadolu Grubu çalışanları Bi-Fikir ile 575 milyon TL değer yarattı

Anadolu Grubu çalışanlarının yaratıcı fikirlerini özgürce sunabildikleri Bi-Fikir kapsamında bu yıl “Mucitler” kategorisinde Anadolu Isuzu'nun “Kızılötesi Kalorifer” projesi , “Kaşifler” kategorisinde ise Adel Kalemcilik'in “ İçeriğinde Nitro Bulunmayan Boya İmalatı” projesi birinci oldu. Finale kalan Anadolu Grubu şirketleri 9 Kasım‘da Hilton Bomonti'de düzenlenen Bi-Fikir Festivali'nde projelerini tanıttı.

Festivalde konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan “Anadolu Grubu olarak, katma değeri yüksek üretim için insana yatırımın, ekonomik büyüme için gerekli platform ile özgürlüklerin sunulmasının ve bu süreçte ortak çalışma kültürünün değerine inanıyoruz. Kendi işimizi sadece bugün, bu platformda değil, her gün, her saniye, daha iyi yapma azmimizi asla kaybetmeyeceğiz. Bu azimle yarışmamıza katılan herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YENİLİKÇİ KURUM KÜLTÜRÜNÜN BİR PARÇASI

Yenilikçiliğin, Anadolu Grubu'nun kurum kültürünün önemli bir parçası olduğunu belirten Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, “Tüm bu başarıları elde ederken gücümüzü her zaman çalışanlarımızdan, çalışanlarımızla birlikte üretme yeteneğimizden alıyoruz. Ortak aklımızın gücüne olan inancımızla, zorlu dönemlerde bile kendimize olan inancımızı kaybetmiyor, geleceğe yönelik hedeflerimize odaklanıyoruz. Kurucularımızın bizlere aktardığı girişimci ruhumuz ve yetkin insan kaynağımızla değişimin getirdiği fırsatları en iyi şekilde değerlendirebiliriz. Geliştirdiğimiz fikirlerle, ekonomiye katkı sağlarken, çevresel ve sosyal alanda fark yaratacak sürdürülebilir projeler üretecek kapasiteye sahibiz” dedi.

Hurşit Zorlu, Bi-Fikir'i sürdürülebilir bir inovasyon merkezi olarak konumlama arzusunun bir hayal olmadığının zamanla görüldüğünü söyledi. Programa katılan çalışan ve sisteme girilen fikir ile uygulamaya alınan proje sayısının her geçen gün arttığını belirten Zorlu, “Bu durum geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. Projelerimizin çıktıları Grubumuzun büyüklüğü ile birleştiğinde aslında tüm dünya için fark yaratan önemli bir değer ortaya çıkıyor. Ürettiğimiz ürünler, geliştirdiğimiz teknolojiler ve toplumsal ve sosyal alanlardaki çalışmalarımızla ulaştığımız sonuçlar, Grubumuzun faaliyet gösterdiği, ürün ve hizmetlerini ulaştırdığı tüm coğrafyalara etki ediyor. Bi-Fikir'de şu ana kadar yapılan çalışmalarla yarattığımız toplam değer 575 milyon TL'yi buldu. Devam eden projeleri de hayata geçirdiğimizde bu rakamın 750 milyon TL'yi bulmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more