Sözcü Plus Giriş

Ankara’daki soğanlar yediemine teslim edildi

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi Mahmatlı Mahallesi'nde bir depoda 1300 ton kuru soğan istiflendiği belirlendi. Soğanlar ele geçirildikten sonra yediemine teslim edildi.

08:00 -
Ankara’daki soğanlar yediemine teslim edildi

Gölbaşı İlçe Jandarma ekipleri, Mahmatlı Mahallesi’nde kullanılmayan su fabrikası deposunda soğan istiflendiği yönünde gelen ihbarı değerlendirdi. Jandarma ekiplerinin depoya düzenlediği baskında, A.Ö., S.A. ve M.A.’nın 1300 ton kuru soğan istiflediği tespit edildi.

İLGİLİ HABERStok yapan depoya baskın! 30 ton soğan ele geçirildi | Son dakika haberleriStok yapan depoya baskın! 30 ton soğan ele geçirildi | Son dakika haberleri

İŞLEM YAPILACAK

Kaymakamlık ve jandarma ekipleri olayla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Zabıta Amirliği’ne bilgi verdi. Zabıta ekipleri, 3 şüpheli hakkında ‘fiyatları etkilemeye teşebbüs suçu’ uyarınca adli işlem yapılmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Depoda bulunan soğanlar, yediemine teslim edildi. Olayla ilgili incelemenin devam ettiği belirtildi.

ankara-sogan-dha
Yediemin nedir?
Birden çok kimse arasında hukuksal durumu çekişmeli olan bir malın, çekişme sonuçlanıncaya değin emanet olarak bırakıldığı kişi.

DHA

Son güncelleme: 09:05 27.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more