Sözcü Plus Giriş

AOÇ talanı 29 yıla uzadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine yaptırdığı ve dinozorlarıyla ünlü Ankapark için Meclis’ten yeni bir izin daha çıktı. Kabul edilen yeni maddeyle Ankapark için daha önce alınan 10 yıllık bedelsiz kiralama süresi 29 yıla çıkarıldı.

Erdoğan SÜZER
17:31 -
AOÇ talanı 29 yıla uzadı

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen yasa teklifinin bu maddesi tartışmalara neden oldu. CHP'li Zekeriya Temizel ve Musa Çam, AOÇ'nin Atatürk'ün mirası olduğunu belirterek böyle bir düzenleme çıkarılamayacağını söylediler. Temizel, AOÇ'yi amacı dışında kullanan ve bu yönde karar alanların da suç işlemiş olacağını anlattı.

KABUL EDİLDİ

Komisyona katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise, amaçlarının sadece 10 yıllık bedelsiz kira süresinin 29 yıla uzatmak olduğunu, bu tesislerle Ankara turizminin gelişeceğini söyledi. Tuna, Temapark olarak ifade ettiği alana AVM yapılmayacağını, sadece günü birlik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kafe ve restoran gibi yerlerin hizmet vereceğini belirtti. Madde AKP'li milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

İLGİLİ HABERAnkapark'ı kim işletecek?Ankapark'ı kim işletecek?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:32 14.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more