Sözcü Plus Giriş

Apple Watch Series 3 kayak ve snowboard aktivitelerini izliyor

Kayakçı ve snowboardcular bugünden itibaren, App Store’daki uygulamalarda yapılan yeni güncellemeler sayesinde aktivitelerini Apple Watch Series 3’ü kullanarak takip edebilecek.

14:10 -
Apple Watch Series 3 kayak ve snowboard aktivitelerini izliyor

Watch kullanıcıları kayma verilerini kaydedebilecek, dikey iniş bilgilerini ve diğer istatistikleri görebilecekler. Ve doğrudan Apple Watch Aktivite uygulamasına aktif kalori ölçümleri ekleyebilecekler.

Geliştiriciler Apple Watch Series 3’te bulunan yerleşik GPS ve altimetrenin yanı sıra watchsOS 4.2 ile yayınlanan özel antrenman API’lerini de kullanarak yeni ölçümlerin takip edilebilmesini sağlıyor. Takip edilebilen yeni ölçümler şunlar:

-Toplam dikey iniş ve yatay mesafe

-İniş sayısı

-Ortalama ve maksimum hızlar

-Geçirilen toplam süre

-Yakılan kalori

Uygulamalar otomatik olarak duraklayıp devam edebiliyor ve kullanıcılar Aktivite halkalarını bu uygulamalarla tamamlayabiliyor. Antrenman bilgileri, kullanıcının izin vermesi halinde iPhone'daki Sağlık uygulamasına da kaydediliyor.

‘HİÇBİR ZAMAN UNUTAMAYACAĞIM BİR DENEYİM OLDU’

Snoww uygulamasını, geliştiricisi Eddy Healey ile deneyimleyen Alp Disiplini milli sporcusu Ayşe Durlu “Hiçbir zaman unutmayacağım bir deneyim oldu benim için, Apple Watch'u, snoww app'i ile kayak antrenmanlarımda kullanacağım hiç aklıma gelmezdi. Sunduğu özellikleri deneyimledikten sonra artık antrenmanlara bileğimde Apple Watch olmadan çıkmayı düşünmüyorum” dedi.

Son güncelleme: 14:19 04.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more