Reklamsız Sözcü

Aselsan borsaya düşüşle döndü

İkincil halka arzı 21.35 TL ile taban fiyattan tamamlanan Aselsan'ın hisseleri, bugün işleme tekrar açılmasının ardından yüzde 10'un üzerinde düşüşle başladı.

android-time 13:24
Aselsan borsaya düşüşle döndü
İkincil halka arzı 21.35 TL ile taban fiyattan tamamlanan Aselsan'ın hisseleri, bugün işleme tekrar açılmasının ardından yüzde 10'un üzerinde düşüşle başladı.

ASELSAN hisseleri, 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerindeki talep toplama döneminin ardından tamamlanan ikincil halka arz sonrası Borsa İstanbul'da yeniden işlem görmeye başladı. Düzenlenen gong törenine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Borsa İstanbul Genel Müdürü Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Murat Çetinkaya ve ikincil halka aracılık eden konsorsiyumun liderleri Ak Yatırım, Garanti Yatırım, İş Yatırım, Vakıf Yatırım, Yapı Kredi Yatırım ve Ziraat Yatırım'ın üst düzey yöneticileri katıldı.

Gong törenindeki konuşmasında “ASELSAN Türkiye'nin ortak değeridir” diyen ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, özellikle bireysel yatırımcıların gösterdiği olağanüstü ilginin altını çizdi. Görgün “64 binin üzerinde yatırımcının beklenenin çok üzerinde bir taleple katıldığı ikincil halka arzda ‘milletin hayali' olduğumuzu bir kez daha gösteren, Türkiye'ye güvenen, ASELSAN'a inanan, güç katan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YÜZDE 9.5 DÜŞÜŞ

Aselsan hisseleri yüzde 12.3 düşüşle 20.7 liraya kadar geriledikten sonra saat 10.15’te yüzde 9.5 düşüşle 21.36 liradan işlem görüyor.

Aselsan’ın ikincil halka arzında, 140 milyon lira nominal payın tamamının satışı taban fiyat olan 21.35 TL’den gerçekleşti. Yabancı yatırımcılar için yüzde 40 olarak planlanan tahsisat yüzde 20.1’e düşürüldü.

REUTERS

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more