Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’ndan dolar açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Dolardaki dalgalanma Türkiye seçime giderken, nasıl olur da milletin tercihlerinde farklı bir durum meydana getirebilirizin telaşından kaynaklanıyor. Bizim ekonomik durumumuz bu dalgalanmanın net bir şekilde suni olduğunu gösteriyor” dedi.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’ndan dolar açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu kurdaki yüksek hareketlilikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Milletimizin bunu bilmesinde yarar görüyoruz. Dolarda yaşanan bu kısmi dalgalanmanın hiçbir şekilde Türkiye’mizin ekonomik şartları ve parametreleri uygun bir dalgalanma olmadığını ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Foto: AA

Foto: AA

“KURDAKİ DALGALANMA SUNİ”

Dolardaki hareketliliği suni olarak tanımlayan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Dolardaki bugünkü dalgalanmanın Türkiye seçime giderken, nasıl olur da milletin tercihlerinde farklı bir durum meydana getirebilirizin telaşından kaynaklanıyor. Bizim ekonomik durumumuz bu dalgalanmanın net bir şekilde suni olduğunu gösteriyor” dedi.

Melih Gökçek'in Dolar açıklaması yalan çıktı İlginizi Çekebilir Melih Gökçek'in Dolar açıklaması yalan çıktı

Çavuşoğlu şunları söyledi:

“Türkiye bu sene yaklaşık 30 milyon civarında turist bekliyor. 40 milyar civarında gelir elde edecek. Yaşanan bu dalgalanmanın hiçbir rasyonel tarafı yok. Milletimiz müsterih olsunlar. Kısa ve orta vadede bu tür türbülansların içinden çıkacak güce sahibiz. Merkez Bankası bununla ilgili tedbirleri almaya başladı. Seçimden sonra özellikle cari açığı daraltma yönünde kalıcı ve yapısal çözümleri geliştireceğimiz, enflasyon düşürülmesi ile ilgili tedbirlerin alınacağı Cumhurbaşkanımız ifade ettiler. Milletimiz 24 Haziran'ı beklesin. 24 Haziran'da Türkiye için yeni bir kapı aralanıyor” İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...