Sözcü Plus Giriş

Başbakan Yıldırım kazanan ile kaybedenin farkını anlattı

Bugün Türkiye ihracatçılar Meclisi yeni başkanını seçiyor. Başbakan Binali Yıldırım TİM Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Yıldırım konuşmasında, "Demokratik bir yarış oluyor aynen bizim yaptığımız gibi... Biz bu heyecanı yaşadık ve rahatladık. Yarın siz de rahatlarsınız. Kazansanız 3 saat sürüyor sevinci kaybetseniz 1 günde atıyorsunuz. Onun için kazananın stresi daha çok. 3 saat keyfini yaşarsınız ondan sonra ne yaparsınız diye düşünürsünüz.Kaybeden 1 gün üzülür ondan sonra allah dünya varmış der. Onun için hiç endişe etmeye gerek yok." dedi. 

Güncellenme: 13:44, 30/06/2018

Başbakan Yıldırım, “İhracatımız artıyor ama daha çok artması lazım, tekrar ediyorum yeterli değil. İthalatımız da artıyor, daha çok artıyor ama bu seneden itibaren yavaş yavaş denge kurulmaya çalışılacak. İhracatımızı artırdığımız zaman cari açığımız azalacak, dolayısıyla ekonomimizdeki iyileşme çok daha belirgin hale gelecek. Daha çok ihracatımızın artış hızını yükseltmemiz lazım. Buna ihtiyacımız var. Bunun için kafa yoracağız. Yeni dönemde inşallah bunlar da ele alınacak. İhracatçı sayımız 70 bini aştı, yeterli görmüyoruz, bunu 120 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Çıkarabiliriz.” dedi. Seçimlere değinen  Yıldırım, “94 yıllık parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişi gerçekleştirdi ve yeni sistemin kurucu cumhurbaşkanı olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti” ifadelerini kullandı. Yeni sistemde başbakanlık olmadığını hatırlatan Yıldırım, “Bizim koltuk elde kaldı.” şeklinde espri yaptı.

“TÜRKİYE’Yİ 2023’E TAŞIYACAK YENİ CUMHURİYET HÜKÜMETİ AÇIKLANMIŞ OLACAK”

Ülkede artık seçimin bittiğini söyleyen Yıldırım, “Geçim dönemi. İşler normale döndü. Bundan sonra işimize gücümüze daha çok yoğunlaşacağız. Ankara’da da işler iyi gidiyor. Zannediyorum önümüzdeki hafta sonu, yeni hükümet de açıklanmış olur. Türkiye’yi 2023’e taşıyacak yeni Cumhuriyet Hükümeti açıklanmış olacak” dedi.

DHA

Yayınlanma Tarihi:12:40,