Sözcü Plus Giriş

Başbakan’dan şeker fabrikaları açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında konuştu. Başbakan Yıldırım, " Şeker fabrikaları özelleştirilince kapatılacakmış, üretim azalacakmış bütün bunlar yalan dolan. Bu fabrikalar daha fazla kapasiteyle çalışacak" ifadesini kullandı.

14:14 -
Başbakan’dan şeker fabrikaları açıklaması

İşte Başbakan’ın açıklamalarından satır başları:

14 adet şeker fabrikası özelleştirme için ilana çıktı. Her şeyden önce bilen de konuşuyor bilmeyen de konuşuyor. Şeker fabrikaları özelleştirilince kapatılacakmış, üretim azalacakmış bütün bunlar yalan dolan. Bu fabrikalar daha fazla kapasiteyle çalışacak. Daha fazla üreticimiz bu işten yararlanacak. Bu özelleştirmede bütün çalışanların hakları korunuyor. Ya  başka bir kuruma geçecek ya da 5 yıl çalışma şartı var. Kapanması söz konusu değil. En az beş yıl çalışma zorunluluğu var

Nişasta bazlı şeker üretimini sıkı denetim altına alacağız. Bunun için düzenlemeler getireceğiz ayrıca kotasını da kısacağız. Bu konuda düzenleme hazırlığındayız. Vatandaşlarımız rahat olsun. İleri geri konuşanların laflarına itibar etmesinler. Başbakan olarak söylüyorum ne çiftçi ne çalışanlar asla bir mağduriyet yaşamayacak. Buna müsaade etmeyeceğiz.

Son güncelleme: 14:20 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more