Sözcü Plus Giriş

Bedelli’den satılık at,balık ve dumbell

Bedelli peşinatını hazırlamak isteyenler, ellerinde ne var ne yoksa satmaya başladı. Ankara'da bir vatandaş atını satarken bir diğeri ise balıklarını satılığa çıkardı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:44, 19/07/2018
Bedelli’den satılık at,balık ve dumbell

Merakla beklenen bedelli askerlik açıklamasından sonra ikinci el oto piyasası ve daire piyasası hareketlendi. 15 bin liralık ‘bedel'i ödemek isteyen adaylar, nakite en kolay dönebilecek olan varlıklarını satışa çıkardı. İnternet sitelerinde bir anda bedelli askerlik için ilginç başlıklı ilanlar türedi.Bunların başında at, balık ve dumbell geliyor.

AT 25 BİN TL

Bir süredir gündemde yer alan ve yüz binlerce kişinin yapması beklenen bedelli askerlikte detaylar belli oldu. Bedelli askerlikte yaş sınırı 25 olurken; 15 bin TL bedel karşılığında 28 gün askerlik yapılacağı belirtildi. Askerliğini bedelli yapacak olan adaylar 15 bin TL’yi toparlamak için ellerinde ne var ne yoksa satmaya başladı. Bir vatandaş 25 bin TL’ye atını satarken, Bir vatandaş ise elindeki 200 adet balığı 20 TL’den internete satışa koydu.

İşte o ilanlar;

dambilİlginizi ÇekebilirVatandaş bedelli için evini ve arabasını satıyorVatandaş bedelli için evini ve arabasını satıyor

ASKERLİK İÇİN BALIĞINI SATIYOR

İnternet sitesinde Necmettin isimli bir vatandaş 200 adet balığının adedini 20 TL’ye satıyor

axaxa

ÇALIŞTIĞI AĞIRLIKLARI SATIYOR

scsc
Yayınlanma Tarihi:09:23,