Sözcü Plus Giriş

Beşiktaş’ta yerlilerden kanunen feda!

Beşiktaş kadrosunda bulunan yerli futbolcuların sözleşmelerini kuru 5.40'a sabitleyerek TL'ye çevirdi. Bu uygulama ile yerli oyuncuların maaşlarında belirli bir kayıp yaşandı. Yabancı futbolcular ise ücretlerini güncel kur üzerinden almaya devam ediyor. Başka bir deyişle yerliler mecburen feda demiş oluyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:34, 24/10/2018
Beşiktaş’ta yerlilerden kanunen feda!

Döviz kurlarında yaşanan artıştan etkilenenlerin başında futbol dünyası geldi. Öyle ki her transfer döneminde yıldız isimlerin geldiği Türkiye’ye bu yıl dünya yıldızları gelmedi. Türk futbolunun büyük kulüpleri kurların yükselmesi nedeniyle artan maliyetlere bağlı olarak transfer yapmakta zorlandı. Yüksek maaş alan bir çok futbolcuyla yollar ayrıldı.

BEŞİKTAŞ SABİT KURA GEÇTİ

Eylül ayında yürürlüğe giren TL ile sözleşme kanununa uyan ilk futbol takımı ise Beşiktaş oldu. Siyah Beyazlılar futbol takımında yer alan yerli oyuncuların sözleşmelerinde kuru 5.40’a sabitleyerek TL ile ödeme yapmaya başladı. Söz konusu kararın ardından oyuncuların maaşlarında belirli bir miktar azalma oldu. İşte yeni maaşlar:

ictablosun21

YABANCILARIN SÖZLEŞMELERİ TL’YE DÖNMEDİ

Siyah Beyazlı takımda forma giyen yabancı futbolcuların sözleşmeleri ise TL’ye dönmedi. Yapılan ayarlama ile yerli futbolcuların maaşında azalma olurken yabancı futbolcular güncel kur üzerinden maaş almaya devam edecekler. ,

24ekimsporgraf2
Yayınlanma Tarihi:13:36,