Sözcü Plus Giriş

Bugün ekonomide ne oldu? (07.11.2018)

ABD seçim sonuçlarının dolarda küresel değer kaybına neden olması ve Hazine'nin eurobond ihracına çıkmasının yarattığı olumlu havanın etkisiyle TL gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel dolar karşısında değer kazandı. Benzine 20 kuruş indirim geliyor. Bugün iki büyük şirket konkordato istedi. İşte 7 Kasım Çarşamba günü ekonomide yaşananlar...

Sozcu.com.tr
17:38 -
Bugün ekonomide ne oldu? (07.11.2018)

1) BENZİNE 20 KURUŞ İNDİRİM

Benzine 20 kuruş indirim geliyor. Yapılan bu indirimden sonra İstanbul'da litre fiyatı 6.82 TL olan benzin 6.62 TL'ye düşecek. Ankara'da litre fiyatı ortalama 6.89 TL olan benzin 6.69 TL'ye, İzmir'de ise litre fiyatı ortalama 6.86 TL olan benzin 6.68 TL olacak. Benzin geçen hafta da 17 kuruş indirilmişti. Gelen indirimler pompaya yansıyacak. Ayrıca Ağustos ayında benzine 46 kuruş ÖTV zammı gelmişti.

İLGİLİ HABERBenzine 20 kuruş indirim geliyorBenzine 20 kuruş indirim geliyor

2) İKİ BÜYÜK ŞİRKET KONKORDATO İSTEDİ

Türkiye ve dünyadaki bir çok büyük otele halı sağlayan ve Çamlıca Camii’nin de halı kaplama işini yapan Gaziantepli 44 yıllık şirket Avşar Halı konkordato ilan etti.

İLGİLİ HABERHalı devi konkordato ilan ettiHalı devi konkordato ilan etti

Türkiye’nin önde gelen markalarına fason üretim yapan büyük tekstil firması Sir Giyim de konkordato ilan etti. Sir Giyim bir dönem Armani ve Versace’ye de üretim yapmıştı.

İLGİLİ HABERGiyim devi konkordato ilan etti!Giyim devi konkordato ilan etti!

3) EKMEĞE İADE SINIRI

Artık marketler aldıkları ekmeğin en fazla yüzde 5’ini iade edebilecek. 1.25’e satılan bir ekmek için iade durumunda fırına 1 lira 5 kuruş ödeyecek.

İLGİLİ HABEREkmeğe iade sınırıEkmeğe iade sınırı

4) DOLAR NE KADAR OLDU?

ABD seçim sonuçlarının dolarda küresel değer kaybına neden olması ve Hazine’nin eurobond ihracına çıkmasının yarattığı olumlu havanın etkisiyle TL gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel dolar karşısında değer kazandı.

Türkiye’ye İran yaptırımlarından muafiyet tanındığının resmen açıklanmasıyla düşüşün hızlandığı dolar/TL dün üç ayın en düşüğü olan 5.30 seviyelerine gerilemiş, piyasa kapanışına doğru ise 5.40 seviyesinin üzerine bir hamle yapmıştı.

Piyasalarda İran yaptırımlarına yönelik gelişmeler, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı ile Brexit süreci izlenmeye devam ediliyor.

İLGİLİ HABERGüncel altın fiyatları: Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatlarında son durum...Güncel altın fiyatları: Çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altın fiyatlarında son durum...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more