Burdur’da şeker fabrikası için konsorsiyum

Burdur’da özelleştirme kapsamına giren şeker fabrikasını satın almak için konsorsiyum oluşturuldu.

Burdur’da şeker fabrikası için konsorsiyum

Burdur'da şeker fabrikasını satın almak için kurulan konsorsiyumun üyeleri Burdur Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir araya geldi. Konsorsiyum adına konuşan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Burdurlu sivil toplum örgütleri ve iş adamlarından oluşan konsorsiyumun fabrikayı almak için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Başkan Keyik, konsorsiyum içerisinde, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Burdur-Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Nasuh Eroğuz, Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Girişimci-Yatırımcı İş adamı Hasan Aksöz’ün bulunduğunu söyledi.

16nisansekergraf

Satılan şeker fabrikaları

Özelleştirme karının alınmasından sonra Burdur’da gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Keyik, “24 Şubat 2018 den bu yana yaklaşık 8-10 toplantı yaparak 30-35 saat emek verdik” dedi. Keyik ayrıca, sivil toplum kuruluşları olarak ekonomik anlamda tek başlarına Burdur Şeker Fabrikasını alma imkanlarının da olmadığını söyledi.

Isparta Belediyesi Burdur Şeker Fabrikası'na talip oldu İlginizi Çekebilir Isparta Belediyesi Burdur Şeker Fabrikası'na talip oldu

Fabrikaya teklif veren firmalara da seslenen Başkan Keyik, “Tahmin ediyoruz 7-8 fabrika teklif verecek ama bu fabrika Burdur'dadır. Burdurluların olmak zorundadır. İhalelere girecek olan firmalara da bu mesajımızı vermek istiyoruz. Biz konsorsiyum kurduk, Burdur halkına mal etmek istiyoruz. Bizleri anlayışla karşılayacaklarını düşünüyoruz. Davet edildiği zaman Ankara'ya gideceğiz, hayırlı havadislerle geriye dönmeyi düşünüyoruz” dedi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...