Reklamsız Sözcü

Bütçeyi kiraya yatırdılar

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi yaptığı araç kiralamaları ile dikkat çekiyor. AKP’li belediyenin 2 yılda araç kiralama harcamaları 100 milyon liranın üzerine çıktı.

Deniz AYHAN
android-time 06:30
Bütçeyi kiraya yatırdılar
Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi yaptığı araç kiralamaları ile dikkat çekiyor. AKP’li belediyenin 2 yılda araç kiralama harcamaları 100 milyon liranın üzerine çıktı.

Gaziantep'in 760 bin nüfuslu Şehitkamil İlçesi'nde belediyenin 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması dikkat çekti. AKP'li Şehitkamil Belediyesi, 2017 yılından bu yana ve 2.5 yılı kapsayacak şekilde otomobil ve iş makinesi kiralamaya, 116 milyon 27 bin TL ödedi. İlçe belediyesinin 2018 yılı bütçesi 650 milyon liraydı. Yani belediye bütçesinin yaklaşık 6'da biri, araç kiralamaya gitti. Kiralanan araçlar arasında iş makineleri,  çöp kamyonları ve otomobiller de bulunuyor.

AKP'LİLERIN FİRMALARI

Belediye ilk olarak Yılda Özel Eğitim, Taşımacılık ve Temizlik Hizmetleri firmasından 1 Ocak 2017 ve 30 Eylül 2019 arasında kullanmak üzere 133 adet sürücülü araç kiraladı. Bu araçlar arasında 98 adet sürücülü binek otomobil, 4 makam aracı, 1 VIP otobüs, 15 kamyon ve 9 kamyonet yer aldı. Araçların tümünün kirası 20 milyon 954 bin TL oldu. Araçların kiralandığı firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Memik Yılmaz geçtiğimiz ay AKP'den Oğuzeli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için başvuruda bulunmuştu.

Şehitkamil Belediyesi'nin yaptığı araç kiralamalarının AKP'ye yakın kuruluşlardan yapılması dikkat çekiyor. Ayrıca, araç kiralanan şirketlerin yönetiminde Şehitkamil Belediyesi Başkan yardımcıları da yer alıyor.

Şehitkamil Belediyesi'nin yaptığı araç kiralamalarının AKP'ye yakın kuruluşlardan yapılması dikkat çekiyor. Ayrıca, araç kiralanan şirketlerin yönetiminde Şehitkamil Belediyesi Başkan yardımcıları da yer alıyor.

Belediye daha sonra 1 Ocak 2018 ve 30 Eylül 2019 yılları arasında kullanmak üzere tekrar iş makineleri kiraladı. 51 iş makinesinin kirasına 10 milyon 111 bin TL ödendi.

Belediyenin bu araçları kiraladığı şirket ise AKP'li Şehitkamil Belediye Başkan yardımcıları Hayri Özkeçeci, Lebriz Keçeci Güzelbey ve Oktay Yalçın'ın Yönetim Kurulu'nda olduğu firma çıktı. Belediye son olarak da 1 Nisan 2018 ve 30 Eylül 2018 yılları arasında kullanmak için 84 milyon 962 bin TL'lik araç ve iş makinesi kiraladı.

Bu araçlar ise AKP Şehitkamil eski İlçe Başkan Yardımcısı Turgut Kaygun'un şirketi olan Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi'nden alındı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more