Sözcü Plus Giriş

Çakırözer: Vatandaşın çay içecek parası yok

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Alpu İlçesi’nde hem bölge esnafını ziyaret etti hem de kahvehanelerde vatandaşları dinledi. Bölgede işsizliğin rekor seviyelere ulaştığını belirten Çakırözer, işsizlik nedeniyle Alpu’dan kente göçün giderek arttığını söyledi.

Kemal ATLAN
10:00 -
Çakırözer: Vatandaşın çay içecek parası yok

Alpu'da Tepabaşı ve Odunpazarı belediyelerini örnek gösteren Çakırözer, “İki belediye başkanımız da Alpu'yu da daha yaşanılabilir kılmak için hizmetler getirmek istiyor, getiriyor ama AKP'li belediye her seferinde bu hizmetleri engelliyor. Hemşehrilerimiz artık buna dur diyecek. Bizler halkın derdine derman olacak başarılı başkanlarımızla, yatırımlarımızla Alpu'da işsizliği, kente göçü bitireceğiz. Alpu'muzu da Tepebaşı ve Odunpazarı gibi gelişmişlik düzeyi en yüksek ilçelerimizden biri yapacağız” diye konuştu.

HEM İŞSİZ HEM ÜRETEMİYOR

Ekonomide yaşanan krizin etkilerinin Alpu'da en derinden yaşandığını dile getiren Çakırözer, “İlçe belediyesinin çalışmaması, üretmemesi, ticari hayat canlılığı sağlayamaması nedeniyle Alpu'da işsizlik almış başını gidiyor. İlçeden kente göç giderek artıyor. Alpulu hemşehrim işsiz, sözü verilen tarım destekleri yapılmadığı için üretemiyor. Yurttaşlarımızın cebinde 5 kuruş olmadığı için kahvehanelere gelemiyor. Bunu ben değil Alpulu hemşehrim bizzat kendisi söylüyor. ‘Cebimizde bir bardak çay parası yok' diyor. İşte 16 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının vatandaşı getirdiği durum. Yazlık kışlık saraylardan, uçan saraylardan millete bakarak efuli ve smoothie içenlere vatandaş mart ayında cevabını verecek” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more