Reklamsız Sözcü

Careem Türkiye’de VIP taşımacılık faaliyetlerini durdurdu

Türkiye’de Uber’in en büyük rakibi olan araç çağırma platformu Dubaili Careem Türkiye’deki 9+1 taşımacılık faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı.

Can MUMAY
android-time 09:14
Careem Türkiye’de VIP taşımacılık faaliyetlerini durdurdu
Türkiye’de Uber’in en büyük rakibi olan araç çağırma platformu Dubaili Careem Türkiye’deki 9+1 taşımacılık faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı.

Dubai merkezli şirketten sozcu.com.tr'ye yapılan açıklamada şu an şirketin İstanbul ve Adana'da sadece taksi çağırma hizmeti verdiği belirtildi. Careem'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Mobil uygulamamız üzerinden İstanbul ve Adana’da taksi çağırma hizmeti sunuyoruz. Fakat 9+1 tipi araçlarla sunduğumuz Konfor ürünümüze, yasal zemin tam anlamı ile oluşana kadar ara verdik.

Dubai Merkezli Careem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘bu iş bitmiştir' açıklamalarından ve yapılan son yasal düzenlemelerden sonra VIP taşımacılık hizmetini durdurduğunu açıklarken Uber İstanbul'da faaliyetlerini sürdürüyor. Polisler müşterilere ve Uber araçlarına ceza kesmeye devam ediyorlar.

‘DEĞERİ 1 MİLYAR DOLAR’

Öte yandan dün Financial Times'ta yer alan bir haberde Careem'in Uber tarafından satın alınacağı tarafların masada olduğu belirtiliyordu. Şirketin değerinin ise 1 milyar dolar olduğu ifade ediliyordu.

Şirketin sözcüsü Maha Abouelenein konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu iddiaları dedikodu olarak nitelendirdi. Abouelenein şu ifadeleri kullandı: “Dedikodulara yorum yapmıyoruz. Bulunduğumuz coğrafyadan, yine bu coğrafya için en iyi internet platformunu inşaa etmeye odaklandık. Bu da yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazarlarımızdaki payımızı platformumuza katacağımız yeni ürün ve hizmetlerle katlamak anlamına gelmektedir. Daha yeni başlıyoruz.

İLGİLİ HABERFinancial Times: Uber, Careem'i satın alıyorFinancial Times: Uber, Careem'i satın alıyorİLGİLİ HABERCareem'e siber saldırı: Türkiye'den kullanıcıların da verileri çalındıCareem'e siber saldırı: Türkiye'den kullanıcıların da verileri çalındı

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:1805.07.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more