Sözcü Plus Giriş

Çiftlik Bank’ın bayi sahibi isyan etti

Kendisini Çiftlik Bank'ın ceo'su olarak tanıtıp binlerce kişiyi dolandırıp milyonlarca lira ile kayıplara karışan Mehmet Aydın en çok bayilere zarar verdi. Yüksek kar vaadiyle sisteme giren ve ardından yaklaşık 200 bin lira ödeyip Franchising yöntemiyle bayii açanlar bin pişman oldu.

Turgut ERAT
09:52 -
Çiftlik Bank’ın bayi sahibi isyan etti

Çiftlik Bank skandalının ardından mağdurlar haklarını aramaya çalışıyor. Parasını kaptıranların bir kısmı da Çiftlik Bank Bayilerinden oluşuyor. Türkiye’de Çiftlik Bank’ın 180 bayii bulunuyor. Telefonla ulaştığımız bir bayii sahibi sisteme nasıl girdiklerini ve zararlarının miktarını anlattı.

ÇİFTLİK BANK BAYİİ SÖZCÜ’YE KONUŞTU

Telefonla ulaştığımız bir bayii sahibi serüveni şöyle anlattı. “Bir vatandaş gibi önce para yatırıp üye olduk. Kar marjı ortaya çıkınca bize şirket kurun dediler. Şirket kurup Çiftlik Bank Bayii olduk. Limited şirket kurduk. Şirket kendi üzerime. Çiftlik Bank ile bayilik dışında bir bağlantımız yok.

İLGİLİ HABERMehmet Aydın'ın eski eşi Çiftlik Bank vurgununun sistemini detaylarını anlattıMehmet Aydın'ın eski eşi Çiftlik Bank vurgununun sistemini detaylarını anlattı

“ZARARIM 275 BİN TL”

Bayilik sürecini anlatan A.Y sadece onun mallarını sattım diyerek konuşmasına şöyle devam etti. ” Bu olayların ardından bayiimize polisler geldi. Onlar da anladılar ki bizler mağduruz. Hatta biz çifte dolandırılanız. Son 1 aydır da şirketten para alamıyorduk.

BAYİİ AÇMAK İÇİN 200 BİN LİRA ÖDEDİM

“Franchising benzeri bir sisteme soktular bizi. Direkt para vermedik ama onların mimarı mühendisi dizaynı gerçekleştirdi. Dolaplar, dekor vs için toplam 200 bin lira ödedim. 50 bin lirada sisteme ilk girişte vermiştim. Banka kredisi çektim. Faiziyle birlikte toplam zararım 275 bin lira civarı”.

BAYİLER LOGOLARI SÖKÜYOR

Mehmet Aydın’ın yurtdışına kaçmasının ardından mağdurların kendilerine de ulaştığını belirten bayii yetkilisi “biz de mağduruz” diyor. Bu nedenle bunalan bayiler “Çiftlik Bank” logolarını dükkanlarından sökmeye başladı.

ÇİFTLİK BANK’IN CEO’SU BİNLERCE KİŞİDEN TOPLADIĞI PARALARI YAYINLADI

Çiftlik Bank adı altında binlerce kişiden milyonlarca lira toplayarak kayıplara karışan Mehmet Aydın, bir sosyal medya platformu üzerinden kendisine yöneltilen “Paraları eziyor musun?” sorusuna desteler halindeki banknotların görüldüğü bir video ile cevap verdi.

FRANCHISING NEDİR?
Sözleşmeye dayalı, direkt bütünleşmiş bir pazarlama sistemidir. Bu sistemde markanın imtiyaz hakkı sahibi, belirli süre, koşul ve sınırları kapsayan anlaşmayla bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırır.
Son güncelleme: 11:41 16.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more