Cumhurbaşkanı’ndan Borsa İstanbul talimatı

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu senenin sonuna kadar Borsa İstanbul'un halka arzının bitirilmesi talimatı verdiğini söyledi. Karadağ, "Yılın ikinci çeyrek finansallarıyla, sene sonuna kadar Borsa İstanbul'un halka arzını tamamlamak istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı’ndan Borsa İstanbul talimatı

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Borsa İstanbul’un halka arzıyla ilgili açıklamada bulundu. Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu sene sonuna kadar Borsa İstanbul’un halka arzını bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karadağ, konuyla ilgili şunları aktardı:”Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanını kabullerinde bizim halka arz konumuz da gündeme geldi. O görüşmede Cumhurbaşkanımız halka arzın 2018 yılı içinde bitirilmesi talimatını verdiler. Biz de hazırlıklarımızı buna göre somut tarihe göre netleştirdik. Şu an ki hedefimiz, 2018 yılı ikinci çeyrek finansallarımızla, sene sonuna kadar Borsa İstanbul’un halka arzını tamamlamak.”

BORSA GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI
Borsa İstanbul (BİST) 100 Endeksi, güne yüzde 0,35'lik yükselişle başladı. Endeks, 405,02 puanlık artışla 116 bin 286 puan olurken, açılışta bankacılık endeksi 0,47, holding endeksi de yüzde 0,13 değer kazandı.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...