Devletten VIP satış!

İktidar, kamuya ait kamplar ile sosyal tesisleri satmak için çalışma başlattı ama mevcut ve eski milletvekilleri ile ailelerine de VIP ayrıcalık getirdi. Kamu kampları yönetmeliği Milletvekilleri için değiştirildi.

Devletten VIP satış!

9 bin 590 lira emekli aylığı alan eski vekiller ile 19 bin lira aylık ödenen mevcut Milletvekilleri ve aileleri, kamuya ait tatil kampları, polis, hakim, ordu ve öğretmenevleri ile misafirhaneler gibi sosyal tesislerde, o kurum personeli için belirlenen en uygun ücret ve şartlardan yararlanarak, VİP statüsünde kalabilecek.

13 BİN 500 KİŞİ

Maliye Bakanlığı, kamu sosyal tesislerine ilişkin yönetmelikte değişikliğe gitti. Mevcut ve eski 3 bin 500 milletvekili ile birinci derece yakınlarından oluşan toplam 13 bin 500 kişi yeni yönetmelikten faydalanacak.

Kamu sosyal tesisleriyle ilgili yapılan düzenlemede ‘'Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri ve bu üyeliği sona erenler, dışarıdan atanan bakanlar ile bunların eşleri, üstsoy ve altsoylarına, kamu kurum ve kuruluşlarının Türkiye genelindeki sosyal tesislerinde, bu kurum ve kuruluşların kendi personeli için uyguladığı en uygun tarife uygulanır ve en uygun şekilde yararlanmaları sağlanır” denildi.

Eski ve mevcut vekiller ile yakınları, kamu kuruluşlarının büyük bölümü tatil köyü olan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal tesislerinden en uygun fiyatlarla yararlanabilecek.

Maliye Bakanlığı'nın tatil köyü satılıyor İlginizi Çekebilir Maliye Bakanlığı'nın tatil köyü satılıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...