Sözcü Plus Giriş

Diş tedavi fiyatları artıyor!

Dolar ve euro kurunun hızla yükselişe geçmesi diş bakım ve tedavi fiyatlarının artmasına neden oldu. Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. İlker Cebeci muayene ve tedavi ücret tarifesinin her yıl bir kere belirlendiğini ancak bu yıl ikinci kez tarifelerde değişiklik yapılacağını söyledi. 

Derin GÖKÇE
10:56 -
Diş tedavi fiyatları artıyor!

Dolar ve euro kurunun  artması diş tedavi ürünlerinin de artmasına neden oldu. Türkiye’deki tüm diş hekimleri malzemelerini yurt dışından getirtiyor. Çünkü Türkiye’de üretimi yok. Bu nedenle dolar ve euro kurunun artması diş fiyat tarifelerine anbean yansıyor. Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. İlker Cebeci ,”Fiyat tarifeleri normalde her yıl sabit kalır ancak bu yıl başındaki dolar kuru ile şu an ki kur arasında büyük fark var. Bu sebeple vatandaşın alım gücü de düşüyor.” dedi.

7agustosdisgraf

 

DİŞ HEKİMLERİ NE KAZANDIKLARINI BİLMİYOR

Türkiye’deki tüm diş hekimlerinin şu an ne kadar kazandıklarını bilmediklerini söyleyen, Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı Dr. İlker Cebeci ,”Dövizdeki artış diş tedavisi fiyatlarına anbean yansıyor. Ancak bazı hekimler bizim birliğimizin uyguladığı ücret tarifesinden ilerliyor. Bu sebeple Türkiye’deki tüm diş hekimleri şu an ne kazandıklarını bilmiyor. Çünkü bir hesaplama yapamıyorlar. Dün hekim komisyonumuzla konuştuk. Fiyatlandırma konusunda ara bir çalışma yapılacak. ” ifadelerini kullandı.

DR İlker Cebeci

DR İlker Cebeci

ZAM YAPMAK ZORUNDA KALDIK

Ortodonti Uzmanı Rukiye Göçer ise son 6 aylık bir süreçte çok fazla zarar ettiklerini söylüyor. Göçer ,” Dolar ve euronun bu denli artmasından dolayı ciddi zarar ediyoruz. Özellikle ilk 6 aylık süreçte. Şu an tüm ürünlere bir fiyat artışı yaptık. Daha doğrusu yapmak zorunda kaldık. Eskiden implantı 2 bin TL’ye yaparken şimdi 2500 TL’ye yapıyoruz.” dedi.

dedeee

DR. Rukiye Göçer

VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ

İstanbul’da yıllardır Diş Hekimliği yapan ve hastanesi olan Sema Saçlı vatandaşın diş tedavisi konusunda alım gücünün düştüğünü söylüyor. Saçlı,”dolar ve euronun artması bizim maliyetlerimizi karşılamıyor. Bazı ürünlere mecbur zam yapmak durumunda kalıyoruz. Ancak vatandaşın da alım gücü çok düştü. Fiyatları artırdığımızda gelen kişiler paraları olmadıklarından yaptırmıyorlar. Biz de mecbur iş yapabilmek için fiyatları artıramıyoruz.” dedi.

photo-2018-08-07-09-52-52

DR. Sema Saçlı

 

Son güncelleme: 13:17 07.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more