Sözcü Plus Giriş

Dolar neden yükseliyor? Dolar kaç TL oldu?

Döviz kurlarında yükseliş devam ediyor. Dün gece dolar 5.40 TL'ye dayanmış, euro ise 6 TL'yi aşmıştı. Bugün dolar ve euro fiyatlarında sınırlı bir düşüş yaşandı. ABD ile Türkiye arasındaki kriz doların tarihi bir rekor kırmasına neden olmuştu. Konuya ilişkin ABD Büyükelçiliğinden açıklama geldi. Türkiye, ABD ile ilişkilerin düzelmesi için harekete geçti. Görüşmelerin ekonomiye nasıl yansıyacağı merak ediliyor. İşte 7 Ağustos dolar ve euro fiyatı...

19:13 -
Dolar neden yükseliyor? Dolar kaç TL oldu?

Dolar, ABD ile Türkiye arasındaki kriz nedeniyle yükselişe devam ediyor. Türkiye’nin ABD’li Rahip Andrew Brunson’u ev hapsinde tutması ve ABD’nin Brunson’ın serbest bırakılması talebini karşılamaması sonucu ABD, Türkiye’ye yaptırım kararı almıştı. Dolar, tarihi zirveyi görerek 5 TL’yi geçti, Türk lirası değer kaybetmeye devam ediyor. ABD, Türkiye ile ilişkilerde yaşanan gerginliklere rağmen, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerinin “canlı” olduğunu açıkladı. ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada “Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz, canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir.” denildi. Türkiye, Washington’a göndermek üzere teknik bir heyet hazırladı ancak ABD’den gelecek yanıt bekleniyor.

İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla alış, satış fiyatları şöyle:

doviz
Son güncelleme: 21:19 07.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more