Ekmek zammı davalık oluyor

Ekmek zammı yılan hikayesine döndü... Fırıncılar federasyonu yüzde 15 zam talep etti, esnaf odası zammın geri alınması için dava açacağını söyledi. Ticaret Bakanlığı federasyonun zam yapamayacağı açıklamasında bulundu.

Ekmek zammı davalık oluyor

Sozcu.com.tr’nin ekmek zammı haberi Türkiye’de gündem oldu… İstanbul Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanı Faik Yılmaz sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada ekmek zammını Fırıncılar Federasyonu’nun yapamayacağını ifade etti. Yılmaz zammın ortak bir komisyon kararı ile alınması gerektiğini söyledi, ekmek zammı için belediye ve valiliklerin onayı olmadığın söyledi.

‘SALI GÜNÜ BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURACAĞIZ’

Faik Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: Yetkisi olmayan insanlar yapıyor zammı. Bakanlık bir genelge yayımladı. İstanbul'da Tarım Bakanılğı’ndan bir temsilci, biz ve federasyon ortak olarak zammı belirleyecektik. Sonra belediye ve valilik onaylayacaktı. Esnaf bizim mağdur olmasını istemeyiz. Salı gününe kadar zam geri alınmazsa bölge idare mahkemesine başvuracağız.

‘BİZ ZAM YAPMADIK GENELGE YAYIMLADIK’

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ise sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada kendilerinin zam yapmadığını meslek odalarına genelge olarak maksimum yüzde 15 yapılması konusunda bir duyuru yaptıklarını söyledi. Balcı, “Biz ekmeğe zam yapamayız. Vatandaş mağdur olmasın diye en fazla yüzde 15 yönünde görüş belirtin diyerek odalara genelge gönderdik” diye konuştu.

İstanbul’un üç ilçesindeki 84 fırının ticaret odasına kayıtlı olduğunu anlatan Balcı bu fırınların ekmek fiyatlarına yönelik incelemeyi İstanbul Ticaret Odası’nın yapacağını söyledi.

Ekmeğe 25 kuruşluk zam geldi! İlginizi Çekebilir Ekmeğe 25 kuruşluk zam geldi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...