Tarih belli oldu! Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Bayram ikramiyesini hangi emekli hangi gün alacak?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve detayları belli olan emekliye bayram ikramiyesi konusu en çok merak edilenler arasında. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki sefer verilecek olan emekliye bayram ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını haberimizden öğrenebilirsiniz... Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı sürpriz pakette yer alan bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Tarih belli oldu! Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Bayram ikramiyesini hangi emekli hangi gün alacak?

Emekli bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu. Emeklilerin Ramazan Bayramı öncesi alacakları 1000 TL ikramiyenin tarihi vatandaşlar tarafından uzun süredir araştırılıyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu ikramiyelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı’nda hem de Kurban Bayramı’nda biner lira ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki ‘biz dedik de oldu.’ Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi.” demişti.

BAKAN AÇIKLADI: EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde verilecek bin lira ikramiyenin 2018 Ramazan bayramı öncesi ne zaman yatırılacağı ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Bağ-Kur ve SGK emeklileri ikramiyesini 7 Haziran’da, SSK emeklileri ise 8 Haziran’da alacak. Emeklilere biner lira ödeme yapılacak.

Emekli bayram ikramiyesinin 210 TL'si uçtu! İlginizi Çekebilir Emekli bayram ikramiyesinin 210 TL'si uçtu!

BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

BAYRAM İKRAMİYESİ TUTARI FARKLI MI OLACAK?

Ramazan ve Kurban bayramları öncesi biner lira ödenecek. Emekli ve maluller maaş tutarına bakılmaksızın biner lira alacak. Diğer kesimlerin ise ikramiyesi hisse veya iş göremezlik derecesine göre değişecek. Ödemeden kesinti yapılamayacak ve haczedilemeyecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ BİR KEREYE MAHSUS MU VERİLECEK?

Emekli ikramiyeleri ile ilgili düzenlemede ‘her yıl’ ifadesi bulunuyor. Bu yüzden bundan sonraki yıllarda da ikramiye ödemesinin devam etmesi bekleniyor. İkramiye tutarı yasa kapsamında bin lira olarak belirlendi. Ancak önümüzdeki yıllarda enflasyon oranında artışlar da gündeme gelerek zam yapılması öngörülüyor.

2018 emeklilik hesaplama: Ne zaman emekli olurum? İlginizi Çekebilir 2018 emeklilik hesaplama: Ne zaman emekli olurum? SSK, SGK, Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama İlginizi Çekebilir SSK, SGK, Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...