Sözcü Plus Giriş

Memur ve memur emeklisine ikramiye yolu

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözü Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısına çevrildi. Bayram ikramiyesi isteyen memur ve memur emeklilerin heyecanla beklediği toplantı, bu ay yapılacak. Toplantıda anlaşma sağlanırsa yılda 2 kez ikramiye dönemi başlayacak.

08:45 -
Memur ve memur emeklisine ikramiye yolu

Toplantıda bayram ikramiyesinin masaya yatırılması beklenirken, memurlar ve memur emeklileri için anlaşma sağlanırsa SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de ikramiye yolu açılacak. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınan ancak karara bağlanmayan konular KPDK gündemine geliyor. Toplu sözleşme sonrası ilk KPDK toplantısı kasımda yapılmıştı. İkinci toplantı ise bu ay gerçekleştirilecek. Toplantıda, memurlara ve emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye verilmesi taleplerinin de ele alınması bekleniyor. Memur-Sen, toplu sözleşme masasında ikramiye tutarının ‘en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında' olmasını istemişti. Bu rakam, toplu sözleşme döneminde bin 951 liraya tekabül ediyordu. Şimdi ise 2 bin 62 liraya denk geliyor.

UMUTLU BEKLEYİŞ

Toplantıda anlaşma sağlanırsa, memurlara ve memur emeklilerine yılda 2 kez ikramiye dönemi başlayacak. Bu, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de ikramiye yolunu açabilecek.

Son güncelleme: 09:24 06.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more