Erdoğan: Büyük yatırımcıların muhatabı benim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük yatırımcıların muhatabının doğrudan doğruya kendisi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı, "Türkiye potansiyeline ve hedeflerine yakışmayan finans fotoğrafından en kısa sürede çıkacak.Büyük yatırımcıların muhatabı artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacak." diye konuştu.

Erdoğan: Büyük yatırımcıların muhatabı benim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmanın ekonomi ile ilgili bölümünde büyük yatırımcıların muhattabının doğrudan doğruya kendisi olduğunu söyledi.

İşte Erdoğan’ın ekonomik gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamalar:

Ülkenin siyasi değil ekonomik özgürlüğünü de korumanın mücadelesini verdik. Çok yakında inşallah ekonomik olarak da büyük kazanımlar elde edeceğiz.

İstihdamda tarihi bir zirvedeyiz, işgücüne katılım çok hızlı artıyor, işsizlik yüzde 10’larda, yakınlarda bunu tek haneli rakama indireceğiz.

24temmuzsozkarti

Turizm gelirlerinde rekor kıracağız, Merkez Bankası rezervlerimiz düşmüştü, 102 milyar dolara çıkarak toparlanma başladı.

Yemin töreninin ardından yeni sistemle ekonomide de hedeflere kararlılıkla yürüyeceğimiz bir zemine kavuştuk.

Türkiye potansiyeline ve hedeflerine yakışmayan finans fotoğrafından en kısa sürede çıkacak. Uluslararası yatırımcıları ülkemizdeki yatırımcıları ve finans çevrelerini Türkiye’nin geleceğine güvenmeye davet ediyorum

Türkiye’ye yatırım yapanlar yarın en çok karlı çıkanlar olacak. Yatırımcılara ve tüm finans çevrelerine devlet olarak her türlü kolaylığı göstermeye hazırız. Büyük yatırımcıların muhatabı artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacak.

Albayrak: Her kesimden katkılarla yol haritamız ortaya çıkacak İlginizi Çekebilir Albayrak: Her kesimden katkılarla yol haritamız ortaya çıkacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...