Sözcü Plus Giriş

Ev satmanın püf noktaları

Emlak sektörüne teknoloji bakış açısıyla katkı sağlayan Evtiko, evini hızlıca ve yorulmadan satmak isteyenlere yol gösterecek önemli ipuçları verdi.

null
Güncellenme: 12:31, 06/02/2018
Ev satmanın püf noktaları

Daha iyi bir yaşam için yeni bir eve taşınmak isteyenlerin, evlerini çok kolay ve hızlı bir şekilde satmalarına yardımcı olacak bu küçük ipuçları, evinizin emlak piyasasında artan rekabette kaybolmaması ve hak ettiği değeri bulması için de faydalı olacak.

HATALI FİYATLAMADAN KAÇININ

Doğru değerleme yapıldığı takdirde, evinizin fiyatında keskin iniş veya çıkışlar söz konusu olmuyor. Evinizin konumu, ulaşım olanaklarına ve sosyal alanlara yakınlığı, kentin genel gelişim eğilimine göre gelecekte ulaşabileceği değer, binanın yaşı, gün ışığı alma miktarı, kolon ve kirişlerin engellemediği ve kullanılabilirliği yüksek bir plana sahip olması vb. birçok farklı neden, evinizin satışında önemli rol oynuyor. Zamanınızı boşa harcamamak için, konut satış sürecini uzatan nedenlerin başında, %95’lik bir oranla hatalı fiyatlandırmanın geldiğini unutmayın.

FOTOĞRAFLARI EN İYİ ŞEKİLDE ÇEKİN

Okuduğumuzu veya duyduğumuzu unutabiliriz ama gördüğümüzü asla! Bu nedenle, evinizi hızlı satmanın en önemli faktörlerinden biri olan görselliğin gücünü göz ardı etmeyin. Potansiyel alıcıların evinize bakarken, içinde kendi yaşam stillerini hayal ettiklerini unutmayın. Dolayısıyla evinizin boş hâliyle fotoğrafını çekmeniz önemlidir. İyi açılardan yakalanmış, alıcı açısından kuşkuya yer vermeyecek şekilde ve elbette temiz alanların yer aldığı fotoğraflar elinizi güçlendiriyor. Evinizin boş ve temiz halinin en kaliteli fotoğrafları, potansiyel alıcıların ilk andan etkilenmelerini ve evi kendi düzenleriyle hayal edebilmelerini sağlıyor.

EVİNİZİN KONUMUNU BELİRTİN

Trafik İstanbulluları düzenli olarak yoran, herkesin dert yandığı bir gerçeklik. Hal böyle olunca, potansiyel alıcıların ev alma kararı verirken en çok dikkate aldıkları kriterlerden biri de evin konumu ve çevresindeki imkanlar oluyor.

UZMANLA ÇALIŞIN

Konutunuzu doğrudan sizden alan ve tadilattan geçiren Evtiko, evini satışa çıkaranlar için hem güvenilir hem de her iki taraf için de en doğru değerlemeyi yapıyor. Böylece sadece birkaç günde evinizi hızlı satmanızı sağlıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:10:49,