Geliri olamayan 65 yaş üstü vatandaşın yeni maaşı!

Hiçbir sosyal güvencesi, kimsesi olmayan ve aylık geliri düşük olanlara, devlet tarafından 65 yaş aylığı altında maaş bağlanıyor. Maaşlar üçer aylık dönemler halinde ödeniyor. Mevcut maaşın aylık tutarı 266 lira, 3 aylık tutarı da 798 liraydı. Meclis’ten geçen ve Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek yasa ile aylık 500 lira, üç aylık 1500 lira olacak. 

Geliri olamayan 65 yaş üstü vatandaşın yeni maaşı!

Yaşlılık aylığına yeni düzenleme geliyor. Açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan gelmişti. Yıldırım, 65 yaş ve üzerine ödenen yaşlılık aylığının 266 liradan 500 liraya çıkarılacağını söylemişti.

Zamlı İlk ödeme bir başka deyişle 798 lira olan üç aylık ödemeler tasarının yasalaşmasıyla birlikte 1500 liraya çıkacak. Zamlı 65 maaş aylıkları en geç Haziran ayı içerisinde ödenecek. Bundan sonra yatacak her üç aylık maaş 1500 lira olacak. Bu maaşı halen 612 bin muhtaç yaşlı alabiliyor.;

BU ŞARTLARA DİKKAT EDİN

65 yaş aylığı alabilmek için 3 şart var. İlk şart, 65 yaşını doldurmuş olmak. İkinci şart ise hiçbir sosyal güvencenin bulunmaması. Yani emekli olan, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) dul veya yetim aylığı alan, bir işte çalışanlar 65 yaş aylığı alamıyor. Bunun yanında, nafaka alan kişiler de 65 yaş aylığından yararlanamıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...