Sözcü Plus Giriş

Gözet: EBK’ya bakan şekerden vazgeçer

Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Talat Gözet, Et ve Balık Kurumunun (EBK) özelleştirilmesinden sonra Türkiye’nin et ve saman ithal etmek zorunda kaldığını, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi halinde Türkiye’nin şeker ithalatı ve suni şekere mahkum olacağını söyledi.

Erdoğan SÜZER
13:02 -
Gözet: EBK’ya bakan şekerden vazgeçer

Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Talat Gözet SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, ‘'Ne zaman EBK'nın  mezbahaları, tesisleri özelleştirilmeye başlandı ve o tesislerin yerlerine AVM ile rezidanslar yapıldı, işte film orada koptu. Et ve canlı hayvan ithalatı yapmamızın en büyük sebeplerinden biri  budur” dedi.

DESTEK VE TEŞVİK

Bugün ise çiftçilerin yeniden hayvan üretmesi, et üretiminin yeniden  artması için teşvikler, destekler açıklandığına işaret eden Talat Gözet şunları söyledi:

“Ortada yaşanan kötü bir tecrübe ve bedeli ağır ödenen bir durum varken şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde neden ısrar ediliyor? Mezbahaları AVM yaptık et ithal eder hale düştük. Şimdi bu fabrikaları da kapatıp şeker mi ithal edeceğiz? Yoksa şeker yerine kimyasal, yapay şeker yiyip sağlımızın bozulmasına göz mü yumacağız? Şeker fabrikalarını özelleştirme gayretinde olanlar EBK özelleştirme sürecini bir kez daha incelesinler. Belki o zaman yanlıştan dönerler”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more