Güncel altın fiyatları: 11 Şubat Pazar günü gram ve çeyrek altın ne kadar oldu?

11 Şubat Pazar günü altın fiyatları belli oldu. Bugün çeyrek altın kaç lira? Gram altın ne kadar oldu? Kasım ayından beri yükselişe geçen altın bugünleri ufak dalgalanmalarla geçiriyor. Bugün gram altın bugün 161,55 liradan alınırken 161,60 liradan satılıyor. Altının onsu da 1.316,15 oldu. Çeyrek altın ne kadar oldu? Güncel ve anlık olarak altın fiyatları takip etmek isteyenler altın fiyatlarında son durumu haberimizden öğrenebilir.

Güncel altın fiyatları: 11 Şubat Pazar günü gram ve çeyrek altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları bugün de 160 lira bandında ilerliyor.  Asya piyasalarında altının onsu alış ağırlıklı seyir izliyor.
Bugün çeyrek altın kaç lira? ve Gram altın ne kadar oldu? soruları bugünlerde çok daha sık sorulmaya başladı. 11 Şubat Pazar günü altın fiyatlarında geçtiğimiz günlere oranla hızlı yükselişi durdu. Yatırımcısı altındaki son durumu merak ediyor. İstanbul’un kalbinin attığı Kapalıçarşı’da ise çeyrek altın kaç lira? Altınla ilgili güncel durum aşağıdaki gibi;

ÇEYREK VE GRAM ALTIN NE KADAR?

11 Şubat Pazar gram altın 161,55 liradan alınırken 161,60 liradan satılıyor. Çeyrek altın 258,52 lira alınırken 264,98 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını 1.072,31 liradan alınırken, 1088,52 liraya satılıyor.

Dolar ne kadar oldu? Piyasalarda son durum İlginizi Çekebilir Dolar ne kadar oldu? Piyasalarda son durum

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?

Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır. Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.

altin-fiyatlari

Buralarda altın bulmak daha zorlu bir iştir. Örneğin: 10 gramlık bir altın bulmak bazen tonlarca ağırlığındaki kayaları parçalamak gerekliliğini ortaya çıkartır. Geçmişten günümüze sürekli gelişerek süregelen altın kullanım alanları para olarak altın kullanımı, mücevher olarak altın kullanımı, yiyecek ve içecek olarak altın kullanımı, yatırım aracı olarak altın kullanımı, ilaç olarak altın kullanımı ve endüstriyel alanda altın kullanımı olmaktadır. M.Ö 550 yılında ilk defa Mısırlılar tarafından para olarak kullanılan altın şimdilerde ise sadece yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Ayarı ve türü bakımından özellikle ülkemizin değerli takılarından olmayı başarmış ve Türk düğünlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Cuma günü altın kapanışı nasıl yaptı? İlginizi Çekebilir Cuma günü altın kapanışı nasıl yaptı?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...