Sözcü Plus Giriş

Gram altın ve çeyrek altın fiyatları ve altına dair merak edilenler… Güncel altın fiyatları kaç lira oldu?

Altın fiyatlarındaki ufak hareketler sürüyor. Gündemde olan altın fiyatlarında son durum ne? Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Altının fiyatlarındaki hızlı yükseliş durdu ve ufak hareketler devam ediyor. Gram altın bugün 185,67 liradan alınıp 185,73 liradan satılıyor. Altın yatırımcısı altın fiyatları konusunda anlık olarak araştırmalarını sürdürüyor.

Güncellenme: 10:40, 06/07/2018
Gram altın ve çeyrek altın fiyatları ve altına dair merak edilenler… Güncel altın fiyatları kaç lira oldu?

Gündemdeki gelişmelerle fiyatı sürekli değişen altın fiyatlarında son durum ne? Bugün gram altın ve çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu? Altın yatırımcısı, çeyrek altın, gram altın ve cumhuriyet altını fiyatlarını merakla araştırıyor. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 185,73 lira oldu. İşte güncel altın fiyatları…

GRAM ALTIN NE KADAR?

185,67 liradan alınırken, 185,73 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise 298,09 liradan alınırken 304,89 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın da 594,32'dan alınırken 609,79 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1.241,00 liradan alınıp 1.253,00 liradan alıcı buluyor.

23 Haziran güncel altın fiyatları: Bugün gram altın ve çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu?

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?

Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır. Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.

Yayınlanma Tarihi:07:19,