Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar?

Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Peki, özel sektör ve kamu kurumlarında özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? hepsi ve daha fazlası haberimizde...

Güvenlik görevlisi maaşları ne kadar?

Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. 2018 Özel güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? Silahlı güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? Merak edilen tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşları, özel şirketlerde güvenlik görevlisi olarak binlerce çalışan insan bulunuyor. Bunun yanı sıra üniversiteler, parklar, bahçeler, yerleşkeler, şirketler gibi pek çok farklı yerde güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler personel alımlarına başvuruda bulunmaktadır. Güvenlik görevlisi alımları kurum ve kuruluşların resmi internet siteleri üzerinden duyurulduğu gibi iş ilanları sitelerinden de duyurulmaktadır. Özellikle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yılın her döneminde çok sayıda güvenlik görevlisi ilanı paylaşmaktadır.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlilerinin maaşları; silahsız güvenlik görevlisi olarak çalışanların genel olarak bin 603 TL’den başlayan ve bin 800 TL’ye kadar yükselen, silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışanların ise yine bin 603 TL’den başlayan ve 2 bin 200 TL’ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir.

Peki, kamu kurumlarında güvenlik görevlisi olarak çalışanların durumu ne? Genel olarak kamu kurumları sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştiriyor. Silahsız güvenlik görevlileri asgari ücret tutarında yani bin 603 TL, silahlı güvenlik görevlileri ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 900 TL’ye kadar yükselen maaşlar alabiliyor. Alınan maaş tutarları ikamet edilen bölgeye, kurumlara, evlilik ve çocuk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

İlk emekli maaşı nasıl hesaplanır? Emekli maaşı hesaplama 2018 İlginizi Çekebilir İlk emekli maaşı nasıl hesaplanır? Emekli maaşı hesaplama 2018 SGK aktivasyon nedir? SGK aktivasyon için gerekli belgeler nelerdir? İlginizi Çekebilir SGK aktivasyon nedir? SGK aktivasyon için gerekli belgeler nelerdir?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...