Sözcü Plus Giriş

Havalimanında poşet içinde içki ele geçirildi

Alkol ve tütün ürünlerindeki inanılmaz vergiler, üstüne son günlerde iyice hissedilen hayat pahalılığı eklenince Türkiye iyiden iyiye kaçak ürünlerin cenneti oldu. Atatürk Havalimanı bu sabah inanılmaz bir kaçakçılığa daha sahne oldu. 127 litre içki poşetlerle Türkiye'ye sokulmaya çalışıldı.

11:12 -

Tarifeli uçakla Gana’dan İstanbul’a gelen iki yolcu, Atatürk Havalimanı’nda ‘Gümrüğe tabi eşyam yok’ anlamına gelen Yeşil Hattı ve Gümrük Kontrol Noktasını geçtikten sonra şüphe üzerine Gümrük Muhafaza ekiplerince durduruldu.

kacakkacak

Şüphelilerin valizleri x-ray taramasından geçirildi. Kontroller sırasında valizlerde şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine bu kez söz konusu iki yolcu ve beraberindeki eşyalar muayene peronlarına alındı.

11

Burada yapılan kontrollerde, şüphelilerin valizleri içerisinde üzeri çeşitli meyvelerle kapatılan 50 ml (mililitre) hacimli, kilitli şekildeki küçük poşetlere yerleştirilmiş çok sayıda içki bulundu.

22

Yapılan sayımda, toplam 127 litreye denk gelen 2 bin 540 adet kapalı poşette içki tespit edildi. Kaçak içkiler cep ambarına alınırken, Gana pasaportlu yolcular ise Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğine sevk edildi.

DHA

Son güncelleme: 11:55 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more