Sözcü Plus Giriş

Her yaşa farklı Tinder

Dünyanın en yaygın buluşma uygulaması Tinder'ın farklı yaş gruplarından farklı ücretler aldığı ortaya çıktı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:00, 06/02/2018
Her yaşa farklı Tinder

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan online buluşma uygulaması Tinder'a dava açıldı. Market Watch’un haberine göre; Los Angeles'ta yaşayan Allan Candelore isimli bir kullanıcı Tinder'ın ekstra eşleşme özelliklerinden faydalanmak için Tinder Plus satın aldı. Plus için Candelore'dan 19.99 dolar tahsil edildi. 30 yaşın üzerinde olan Candelore daha sonra 30 yaşın altında bir kullanıcıdan aynı hizmet için 9.99-14.99 dolar arasında bir ücret tahsil edildiğini ortaya çıkardı ve mahkemeye başvurdu.

‘BU KEYFİ BİR DURUM’

Los Angeles üst mahkemesi kullanıcıyı haklı buldu. Tinder tarafından mahkemede yürütülen savunmada genç insanların geliri daha az olduğu için böyle bir uygulamaya gidildiği anlatılmasına rağmen mahkeme bunun olamayacağına hükmetti. Hakim karar yazısında, “Keyfi bir durum. Yetişkinlere arasında sınıfsal bir bakış getiriyor” ifadesini kullandı.

Tinder, iOS ve Android platformları için geliştirilen bir arkadaşlık uygulaması. Facebook altyapısını kullanarak üye olunabilen sistemde, kullanıcılar bulundukları konuma yakın olan insanlarla karşılaşır. Beğeni / beğenmeme seçeneğinin bulunduğu uygulamada iki kişinin birbirini beğenmesi durumunda eşleşme gerçekleşir ve iki taraf için de sohbet edebilme olanağı doğar.

196 ÜLKEDE KULLANILIYOR

Tinder’da birini beğenmek için ekranı sağa, beğenmemek için sola doğru kaydırmak yetiyor. Uygulama Türkçe’nin de dahil olduğu 38 farklı dilde, 196 farklı ülkede kullanılıyor.

İlginizi ÇekebilirTinder yüzünden prezervatif rekoru kırıldıTinder yüzünden prezervatif rekoru kırıldıİlginizi ÇekebilirTinder'da tanıştılar 'kız arkadaşı sevmiyor' diye 3 yaşındaki oğlunu öldürdüğünü kabul ettiTinder'da tanıştılar 'kız arkadaşı sevmiyor' diye 3 yaşındaki oğlunu öldürdüğünü kabul etti
Yayınlanma Tarihi:11:43,