Sözcü Plus Giriş

Hisarcıklıoğlu: Artık kızı memura değil, girişimciye veriyorlar

Türkiye’nin bir çok ilinden gelen bin 500 girişimci ve girişimci adayı, TOBB’da düzenlenen G3 Forum’da buluştu. Girişimcilere seslenen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dedenizi, ninenizi dinlemeyin, icat çıkarın. Artık kızı memura değil, girişimcilere veriyorlar. Evlenecek insanlara askerlik yapıp yapmadıkları ya da sigortalı olup olmadıkları değil, girişimci olup olmadıkları soruluyor” dedi.

Erdoğan SÜZER
11:37 -
Hisarcıklıoğlu: Artık kızı memura değil, girişimciye veriyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen Girişimcilik Zirvesi G3 Forum'un 10'uncusu, Ankara'da gerçekleştirildi., “Girişimcilik Senin İçinde, Gözünde Büyütme!” teması işlenen forumda TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz ve TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda iş insanı gün boyunca süren toplantılarda tecrübelerini genç girişimci ve girişimci adaylarına aktardı.

ÇİFTLİKBANK BEBESİ…

Forumda konuşan Hisarcıklıoğlu, girişimciliğin artık dünyada en değerli pasaport haline geldiğini belirtirken, “Girişimciysen kırmızı, yeşil pasaporta ihtiyacın yok. Fikri olanın pasaporta bile ihtiyacı yok. İşsizliğin çaresi de zenginliğin reçetesi de girişimcilikte yatıyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu, genç girişimci ve girişimci adaylarına, hileye başvurmadan dürüst bir şekilde çalışmaları öğüdünde de bulundu. Hisarcıklıoğlu, “Hile niye yapılır, kazanmak için. Kazanmak istiyorsanız dürüst olun yeter. Çok kazanmak istiyorsanız dürüstlük yine yeter” dedi. Çiftlikbank vurgununa da işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Bakın bir bebe çıktı bir safsata kurdu, sonu hüsran oldu” dedi.

İLGİLİ HABERÇiftlik Bank CEO'sunun yengesi tutuklandıÇiftlik Bank CEO'sunun yengesi tutuklandı
Son güncelleme: 11:39 27.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more