Sözcü Plus Giriş

HSBC, İstanbul Yeni Havalimanı’nda

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 350’den fazla destinasyona uçuşun hedeflendiği, İstanbul Yeni Havalimanı’nda uluslararası banka HSBC, yolcuları markasıyla karşılayacak ve uğurlayacak.

Güncellenme: 13:47, 24/10/2018
HSBC, İstanbul Yeni Havalimanı’nda

HSBC; İstanbul Yeni Havalimanı ile yaptığı anlaşma çerçevesinde Havalimanı'ndaki tüm yolcu köprüleri ve apron duvarlarında markası ve reklamlarıyla yer alacak. Dünyada Londra Heathrow, Paris Charles De Gaulle, New York JFK, Dubai International, ve Hong Kong International'un da aralarında bulunduğu 20 havalimanında yer alan HSBC, şimdi de markasını İstanbul'un yeni havalimanında konumlandırıyor.

Yapılan iş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı şunları söyledi: “Dünyanın Lider Uluslararası Bankası olarak; küresel ağımız, deneyimimiz ve dünyanın her yerinde sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerimizle müşterilerimizin gerek seyahatlerinde gerek uluslararası ticaret ve yatırım fırsatlarına erişimlerinde yanlarında olmayı hedefliyoruz. Stratejik konumuyla uluslararası havacılığın merkezi olacak yeni havalimanında markamızla yer almamız, Türkiye'ye duyduğumuz güvenin önemli bir göstergesi olurken, aynı zamanda müşterilerimize verdiğimiz taahhüdü simgeliyor. Müşterilerimizle birlikte büyümeye ve müşterilerimizle yarattığımız sinerjiyle Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.”

HSBC, YENİ HAVALİMANI İÇİN İSTANBUL’A ÖZEL TASARIMLAR HAZIRLADI

Havalimanındaki 143 yolcu köprüsünün dış cephelerinde ve 71 apron duvarında logosunu konumlandıran HSBC'nin, yolcu köprülerinin iç cephelerine yerleştireceği tasarımlar arasında İstanbul'a özel olarak hazırladığı çalışmalar da yer alıyor. Ana teması “İstanbul: Bazı şehirler tek kıtaya sığamayacak kadar büyüktür” olan tasarımlarda, İstanbul'un Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan eşsiz konumu, tarihi ve zengin kültürel dokusuyla dünyada benzersiz bir şehir olmasından esinlenildi.