Sözcü Plus Giriş

Huawei’den, inovasyona 20 milyar dolar

Bilgi teknolojisi, son otuz yılda yaşam ve çalışma biçimimizi büyük ölçüde değiştirirken, akıllı telefonlar ve mobil internet hayatımızı yeniden şekillendirdi. Huawei, inovasyona her yıl 15-20 milyar dolar tutarında yatırım yapmayı planlıyor.

14:42 -
Huawei’den, inovasyona 20 milyar dolar

Dijital teknolojilerin uygulanması, yönetimlerin verimliliğini de artırırken, işletmelerin faaliyetlerinde otomasyona ve hızlanmasına yardımcı oluyor. Mobil internet tabanlı ticari uygulamaların gelişimi hızlanıyor. Dijital ekonomi, tüm ülkelerin ekonomik dönüşümü ve büyümesine yeni bir ivme kazandırıyor. Huawei, uzun yıllardır Orta Asya'da faaliyet gösteriyor.

HUAWEİ YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Başkan Yardımcısı Hou Tao, “Huawei olarak, teknolojik atılımlar yapmak için araştırma ve inovasyona her yıl 15-20 milyar dolar tutarında yatırım yapmayı planlıyoruz. Ayrıca, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve olumlu bir sektörel ekosistemi oluşturmak amacıyla pazarlama, satış ve hizmet sistemimizi geliştirmek için 10 ila 20 milyar dolar yatırım yapmayı hedefliyoruz. Huawei, Orta Asya ülkelerinin dijital dönüşümünü teşvik etmek, Orta Asya'daki her aileye dijital yaşamı getirmek ve akıllı toplumun Orta Asya'ya gelişine hazırlanmak amacıyla zorlukları aşmak ve geleneksel sınırların ötesine geçmek için hükümet ve operatörler ile birlikte çalışacağız.” dedi.

1520427204_hou_tao

HUAWEİ, TOPLUMSAL DÖNÜŞÜME KATKI SUNUYOR

BİT altyapısının oluşturulması, toplumsal dönüşümün gerçekleştirilmesinde, sayısal bölünmenin azaltılmasında, yenilikçiliğin teşvik edilmesinde önemli bir rol oynadığını ifade eden Tao, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Huawei Orta Asya ülkelerinin BİT planlamasında yer alacak ve ülke ekonomileri, insanların geçim standartları ve ekonomik kalkınmayı geliştirmeye katkıda bulunacak. Huawei, şimdiye kadar Türkiye, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Özbekistan’da ulusal BİT planlarının geliştirilmesi çalışmalarında yer aldı. Son yıllarda, operatörlerin ticari faaliyetleri piyasada yatırım döngüsündeki dalgalanmalardan etkilenmiş ancak yine de faaliyetlerini istikrarlı bir şekilde sürdürebilmişlerdir. Piyasadaki dalgalanma aynı zamanda Huawei'in müşterileri ile daha yakın işbirliği yaparak ağ yapısının yatırım odaklıdan değer odaklı olma yönündeki değişimi keşfetmelerini ve ona sımsıkı tutunmalarını sağlıyor. Huawei Orta Asya'da mevcut ağ varlıklarının potansiyelinden yararlanmak ve bireylere, ev kullanıcılarına ve kurumsal kullanıcılara video, IoT ve bulut haberleşmesinde en üst düzeyde hizmet sunmak amacıyla kaliteli ev geniş bantı inşa edecek.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more