Reklamsız Sözcü

IMF Sözcüsü: Türkiye IMF’den yardım talebinde bulunmadı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Türkiye'nin IMF'den herhangi bir yardım talebinde bulunmadığını söyledi. Rice, "Türkiye ile ilgili gelişmeleri yakında izliyoruz. Şunu açıklıkla söylemek gerekir ki, Türkiye IMF'den herhangi bir finansal yardım talebinde bulunmadı.

23:53 -
IMF Sözcüsü: Türkiye IMF’den yardım talebinde bulunmadı

IMF’nin, Türkiye’nin makroekonomik konumunun istikrara kavuşturulması, güvenin yeniden tesis edilmesi konularında Merkez Bankası’nın bağımsızlığını sağlamak için gerekli önlemleri almayı önerdiğini vurgulayan Rice, “Türkiye’ye daha önce de söylediğimiz gibi piyasadaki istikrarsızlığın ışığında yetkililerin makroekonomik istikrarı teşvik etmek ve dengesizlikleri azaltmak için sağlam ekonomi politikalarına olan açık bağlılığı göstermekten fayda sağlayacağını düşünüyoruz.Bunun kritik bir parçası, bunu daha önce de belirttik” dedi.

İLGİLİ HABERPakistan IMF ile masaya oturuyorPakistan IMF ile masaya oturuyor

Merkez bankasının bağımsızlığına değinen Rice, “Fiyat istikrarını sağlama görevini sürdürmek için Merkez Bankası’nın tam operasyonel bağımsızlığını sağlamak olacaktır. Şunu da açıklıkla söylemek gerekir ki Türkiye’den IMF’den mali destek talebinde bulunmadı” ifadelerini kullandı. DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more