Sözcü Plus Giriş

IMF: Türkiye finansal destek istemedi, durumu izliyoruz

IMF Sözcüsü Türkiye'nin kendilerinden yardım istemediğini ifade etti. Kurum adına konuşan fakat ismini vermeyen sözcü Türkiye'deki durumu yakından izlediklerini söyledi.

Sozcu.com.tr
07:30 -
IMF: Türkiye finansal destek istemedi, durumu izliyoruz

Foreks’in Reuters’tan aktardığı habere göre; ismini vermeden konuşan bir IMF sözcüsü Türkiye’nin IMF’ten mali yardım isteme gibi bir talebi olmadığını söyledi.

Türkiye’nin piyasalarda oynaklığın yaşandığı bir dönemde istikrarı desteklemek ve dengesizlikleri azaltmak için güçlü  ekonomik politikalar ortaya koyması gerektiğini bildirdi.

Sözcü, Türk yetkililerin IMF’ten finansal destek talep etmeyi  düşündüklerine dair bir işaret olmadığını belirtirken, durumu yakından izlemekte olduklarını ifade etti.

IMF Sözcüsü, “Son piyasa oynaklığı ışığında, yeni yönetimin  bir taraftan merkez bankasının fiyat istikrarını koruma görevini yerine  getirmesinde tam operasyonel bağımsızlığını sağlarken, diğer taraftan  makroekonomik istikrarı destekleyecek ve dengesizlikleri azaltacak güçlü  ekonomik politikalara bağlılığı ispatlaması gerekecek.

Türk yetkililerden,  IMF’ten bir finansal destek talebinde bulunacaklarına dair işaret almadık” diye konuştu.

İLGİLİ HABERAlbayrak'ın bugünkü toplantısına 3 bin kişi kayıt yaptırdıAlbayrak'ın bugünkü toplantısına 3 bin kişi kayıt yaptırdı İLGİLİ HABERBankalara yeni dolar sınırı!Bankalara yeni dolar sınırı!
Son güncelleme: 08:01 16.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more