Sözcü Plus Giriş

İnşaatlarda ABD malı kullanılmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık tarafından inşa edilecek yapılarda, ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını bildirdi.

18:29 -
İnşaatlarda ABD malı kullanılmayacak

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adımın da Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geldiği vurgulandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

FOTO: DHA- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

FOTO: DHA- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından, vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Amerikan elektronik ürünlerine boykot sinyaliCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Amerikan elektronik ürünlerine boykot sinyali

GAYRİMENKUL İÇİN YENİ FAİZ ORANI

Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak” ifadesini kullandı.

Açıklamada, Bakan Kurum’un gelecek günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği kaydedildi. AA

Son güncelleme: 19:45 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more