Sözcü Plus Giriş

İşkur’a giriş nasıl yapılır? İşkur kayıt yenileme nasıl yapılır?

İş ve işçi(personel) bulmada görevli kuruluş olan İşkur'a giriş nasıl yapılır? İşkur kayıt yenileme nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz...

Sozcu.com.tr
10:07 -
İşkur’a giriş nasıl yapılır? İşkur kayıt yenileme nasıl yapılır?

İşkur, iş bulamayanların iş bulmasında ve personel açığı olan üyelerinin ise işçi bulmasında görev alan bir kuruluştur. İş-kur’un amaçları arasında istihdamın yaygınlaştırılması ve işsizliğin önlenmesi yer alır. İş ve İşçi Bulma Kurumu, 4 Ekim 2000’de kapatılınca İş-Kur kurulmuş, personel bulma ve yerleştirmede etkin rol alarak binlerce kişinin iş bulmasını sağlamıştır. Peki İşkur’a giriş nasıl yapılır? İşkur kayıt yenileme nasıl yapılır? Merak ettiğiniz tüm soruların cevabı haberimizde…

İŞKUR’A GİRİŞ NASIL YAPILIR?

İşkur’a giriş yapmak için öncelikle (www.iskur.gov.tr) adresine tıklayarak siteye giriniz. Açılan sayfada sağ üst tarafta “İnternet Şubesi” butonuna tıklayın. Açılan sayfada İş arayan iseniz iş arayan kısmındaki girişe, işveren iseniz işveren kısmındaki girişe tıklayınız.

İş Arayan Olarak giriş yapmak için TC Kimlik no ve şifre girmeniz yeterli. İş Arayan Olarak Kayıt Olmak için ise, eğer daha önce üye olmadıysanız giriş sayfasında TC kimlik numaranızı isteyen kısmın altında Yeni Üye yazısını göreceksiniz. Yeni Üye yazısına tıklayınız. Karşınıza gelecek üye sözleşmesini okuduktan sonra üyelik sözleşmesinin altındaki “onaylıyorum” butonuna tıklayarak işleme devam edin.

Bütün bilgileri girdikten sonra ileri butonuna tıklayarak işleme devam edin. İşlem bittiğinde giriş ekranına geri dönün ve TC Kimlik numaranızı, şifrenizi girerek giriş yapın. Giriş yaptığınızda bu sayfa açılacaktır. Yapmak istediğiniz işlemi seçebilirsiniz.

işkur sözcü ile ilgili görsel sonucu

İşveren Olarak giriş yapmak için de işveren kısmındaki giriş yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer daha önce üye olmadıysanız giriş yazısına tıklamak yerine üye ol yazısına tıklamanız gerekiyor. Üye ol butonuna tıkladıysanız karşınıza çıkan sayfada “okudum, kabul ediyorum” ibaresini işaretleyip ileri butonuna tıklamanız gerekiyor.

Çıkan sayfada sizden istenen bilgileri doldurarak ileri butonuna tıklamanız ve işlemi devam ettirmeniz gerekiyor. İşlem bittiğinde giriş ekranına dönerek TC Kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

İŞKUR KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Öncelikle İŞKUR'un resmi sitesi olan iskur.gov.tr adresine girin. Açılan sayfada sağ ve sol taraflarda menü göreceksiniz. Eğer daha önceden İşkur’a kayıt yaptırmadıysanız sağ taraftaki menüden işkura kayıt ol linkine tıklayın. Sizden istenilen yönergeler doğrultusunda kayıt işleminizi yapın. Eğer İşkur kayıt yenileme yapmak istiyorsanız, İşkur’a üye ol linkine tıklayın. Açılan sayfada sizden istenilenleri tek tek yaptıktan sonra alt alta dizili iki kutucuk göreceksiniz. En üstteki kutucuğa yan tarafta göreceğiniz doğrulama kodunu girin. Alttaki kutucuğa ise TC kimlik numaranızı girin ve sonra adınızı, soyadınızı, baba ve anne adını ve daha pek çok bilgiyi girerek işlemi tamamlayın. Böylece İşkur kayıt yenileme işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız.

İLGİLİ HABERİŞKUR kurslarına nasıl başvuru yapılır? İşte İŞKUR kursları başvuru şartları ve ücretleri...İŞKUR kurslarına nasıl başvuru yapılır? İşte İŞKUR kursları başvuru şartları ve ücretleri...
Son güncelleme: 10:13 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more