Sözcü Plus Giriş

Ekonomik kriz sağlık sektörünü de vurdu!

İkitelli ve Sancaktepe'de bulunan iki özel hastane sessiz sedasız kapandı. Borçları nedeniyle kapandığı öğrenilen hastanelerin çalışanları mağdur olduklarını belirterek hukuki yollara başvurdu. Hastanelerin tabelaları duruyor ancak içleri boş.

18:07 -
Ekonomik kriz sağlık sektörünü de vurdu!

İÇERDE TIBBİ CİHAZ KALMADI

Sancaktepe Sarıgazi’de bulunan özel bir hastane iddiaya göre çalışanlarının uzun süre maaşlarını ödemedi. Alacaklarını alamayan hastane personelinin birçoğu hukuki yollara başvurdu. Alacaklı firmalar da haciz yoluna başvurdu. Hastanede bulunan tıbbı cihazlara icra yoluyla el konuldu. Çevrede bulunan medikal, optik ve eczaneler ise olumsuz etkilendi. Bir medikal işletmecisi,  “Biz burada yatırımlarımızı hastanenin varoluş şekline göre yaptığımız için biz de bu durumdan fazlasıyla etkilendik. Yeni bir hastanenin gelmesini temenni ediyoruz” dedi. Hastanenin çevresinde bulunan bir eczane sahibi ise, “Doktorlar da aynı sıkıntıyı yaşadılar onlar da ayrılmak zorunda kaldılar. Bu hastanenin kaderi bu şekilde herhalde terk edildi. İçerde tıbbi cihaz diye bir şey kalmadı. Hepsi hacizlik olduğu için her gün tüm cihazlar adliye çalışanlarıyla birlikte toplatıldı” diye konuştu.

HASTANELERİN TABELALARI DURUYOR ANCAK İÇLERİ BOŞ. FOTO:DHA

HASTANELERİN TABELALARI DURUYOR ANCAK İÇLERİ BOŞ. FOTO:DHA

19 YILDIR FAALİYET GÖSTERİYORDU

İkitelli’deki 19 yıldır faaliyet gösteren özel hastanede  kapısına  kilit vurdu.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Çalışanların verdiği bilgilere göre hastanedeki sıkıntılar 6 ay önce doktorların maaşlarının ödenmemesiyle başladı.  Maddi sıkıntı zaman içinde daha da büyüdü. 3 ay önce çalışanlar da maaşlarını alamamaya başladı. Ve hastane hizmete kapandı. Yatan hastalar ile yoğun bakım ünitesinde bulunan hastalar 1-2 gün içerisinde diğer hastanelere nakil edildi.

DHA

Son güncelleme: 12:00 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more